12 marca Dave Mustaine udzielił wywiadu dla Bloomberg Television. Poniżej przedstawiamy fragmenty wypowiedzi muzyka.

O nadchodzącym występie z San Diego Symphony:

Muzyka klasyczna często się pojawia w heavy metalu. Na przykład Led Zeppelin ma mnóstwo  aranżacji , w których tkwi jakaś historia. Wychowałem się też na The Beatles, więc kompozycje sir George’a Martina zawsze mnie fascynowały. Zawsze byłem fanem muzyki klasycznej. Ale ten przemysł umiera. Mamy pokolenie, które tego nie wie. Pomyślałem że to fajnie zabrzmi, żeby na gitarze zagrać główną partię skrzypiec z jakimś przesterem. I jeszcze te wszystkie filmy Disneya, które kiedyś oglądałem. Podobała mi się muzyka kiedy królewna miała ugryźć jabłko, albo kiedy wilk miał wyskoczyć, kiedy muzyka robi się trochę straszna. Dlatego wybraliśmy utwory, które wg nas są emocjonalne, barwne – trochę Vivaldiego, trochę Bacha.

O tym, jak się zmienił przez lata:

Kiedy dorastasz, rzeczy się trochę zmieniają. Ciężko jest być anarchistą, mając Mercedesa w garażu. Dziś rano sobie myślałem o dorastaniu, o tym, że byłem bezdomny gdy zaczynałem karierę. Pochodzę z rozbitej rodziny i praktycznie przez cały dzień byłem obserwowany przez Boys Club Of America. To trochę tak jak być biednym dzieciakiem, mieć kartki na obiady i pieczątki na jedzenie, a potem zostać milionerem. To historia o amerykańskim sukcesie.

O największych wyzwaniach w muzycznym świecie:

Wyschły źródełka przychodów. Znikły pieniądze, które mógłbyś zarobić dzięki sprzedaży płyt. Żeby pozostać w biznesie i żeby odnosić sukcesy, musisz znaleźć sobie inny sposób, żeby zapłacić swoje rachunki, a to głównie oznacza koncertowanie i sprzedawanie koszulek. Wielu ludzi coś sponsoruje, reklamuje coś swoim nazwiskiem. ale z powodu możliwości bezpośredniego przesyłania muzyki i innych takich rzeczy – tu już zresztą historia – przemysł muzyczny bardzo się zmienił.

Cały wywiad do obejrzenia pod tym linkiem.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *