14 września 2011 r. na nowojorskim Yankee Stadium miał miejsce ostatni koncert Wielkiej Czwórki Thrashu. Na 2 dni przed koncertem Dave Mustaine zamierzał jednak zrezygnować z występu Megadeth, ponieważ musiał przejść pilną operację karku. Cierpiał na stenozę wywołaną przez wieloletni headbanging. Ostatecznie jednak wystąpił, lecz dopiero teraz w wywiadzie dla The Jasta Show (audio poniżej) wyjawił, dlaczego w ostatniej chwili zmienił zdanie:

Kiedy grałem koncert podczas Big 4 na Yankee Stadium i miałem szyję i kark w gorsecie, i wieziono mnie na scenę w wózku golfowym, miałem na całej scenie rozklejoną taśmę z napisami „Nie machaj głową”. Umarłbym, gdybym tamtego wieczoru machał głową, bo dwa dni wcześniej byłem w sali operacyjnej na intensywnej terapii, gotowy na operację karku. Zadzwoniłem do swojego ówczesnego managera, Marka Adelmana, i powiedziałem, „Słuchaj, grałem już wcześniej z Metalliką, Anthraxem i Slayerem, grałem wcześniej w Nowym Jorku, grałem na stadionie baseballowym, więc to wszystko dla mnie żadna nowość. Muszę to odwołać, bo muszę być natychmiast operowany.” Więc, podobno, Adelman powtórzył to managementowi Metalliki – temu gościowi, co nazywa się jak penis, jak mu tam… – Dick, albo Peter, czy coś… Peter [Mensch]! Więc Peter nazwał mnie cipką. Więc ja na to, „Dobra. W porządku. Przygotujcie mnie. Lecę do Nowego Jorku.” Więc dali mi kilka zastrzyków w kark, wsadzili w gorset i poleciałem tam, zagrałem i wróciłem. Pomyślałem, że nikt poza nim o tym nie wie, więc kto jest teraz prawdziwą cipką?

Choć to pytanie w zamyśle Mustaine’a jest retoryczne, to warto zauważyć, że Peter Mensch uzyskał dokładnie taki efekt, na jakim mu zależało, tj. udany, ostatni koncert z całą Big 4 w komplecie.

Mustaine nie omieszkał dodać, że zarówno James Hetfield, jak i Tom Araya – kiedy przechodzili podobne operacje w przeszłości – byli zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności scenicznej.

https://soundcloud.com/jameyjasta/episode-310-dave-mustaine

Wcześniej Dave mówił o swoim problemie z karkiem dla Rolling Stone:

dave mustaine 2011 big four yankee stadium

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *