10 stycznia Dave Mustaine udzielił wywiadu dla Full Metal Jackie, słynnego radiowego programu prowadzonego przez Jackie Kajzer. Poniżej wypowiedź lidera Megadeth o tym, czy stawanie się facetem wpłynęło na zmianę jego stylu gry.

FMJ: Dave, w jaki sposób dojrzałeś najbardziej jako osoba? Jaki związek dostrzegasz pomiędzy dojrzałością osobistą i ciągłym rozwijaniem się jako muzyk?

Cóż, myślę, że, kiedy jesteś młody i tak naprawdę nie masz niczego, dla czego byś żył,   żyjesz jakby o wiele bardziej lekkomyślnie. I kiedy zaczynasz dorastać – a pamiętaj, że byłem dzieckiem ulicy – i kiedy poznajesz kogoś i zakochujesz się… Nie każdy, kto teraz nas słucha, miał ten luksus;  popadamy w pożądanie, ale niekoniecznie w miłość. Gdy to robisz i gdy okazuje się, że ta osoba to twoja bratnia dusza, nagle mamy dwoje ludzi i musisz pracować nieco ciężej, aby zachowywać się jak trzeba, i trzeba pracować trochę ciężej, żeby przynosić do domu pieniądze i dbać o różne sprawy. A kiedy masz już dzieci, to wiesz… To znaczy ja mam dwójkę i wielu ludzi twierdziło, że to zrobi ze mnie mięczaka, i że całe to rodzicielstwo zmieni brzmienie zespołu. Nie zmieniło. To przemysł zmienił brzmienie zespołu. Ludzie nie pamiętają, co było popularne w 1992 roku, gdy zrobiliśmy „Countdown To Extinction”. Byli Bush i Nirvana, i Sponge, i tego typu rzeczy. Powstało więc pytanie: jaki masz wybór?

Pełny wywiad audio poniżej:

url

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *