W niedawnym wywiadzie udzielonym Pensado’s Place Dave Mustaine z uśmiechem przyznał, że zdarza mu się w wolnym czasie grać dla czystej przyjemności utwory jego poprzedniego zespołu, Metalliki. Muzyk opowiedział także o sposobach rekrutowania gitarzystów do Megadeth:

Reguła była prosta – gitarzysta zatrudniony w Megadeth musiał grać solówki lepiej ode mnie. Zawsze byłem natomiast bardzo pewny swoich możliwości w grze rytmicznej.

Nigdy nie szukałem kogoś, kto brzmiałby identycznie, jak ja – chciałem w Megadeth dwóch uzupełniających się gitarzystów. Jeśli do białego koloru dodasz nieco bieli – całość wciąż pozostanie biała. Jeśli natomiast pokusisz się o dodatek czerni, to wówczas możesz zacząć bawić się kolorami. Każda nowa barwa potrafi zupełnie odmienić dany utwór.

Mustaine przyznaje także, że obecnie gra na gitarze pochłania go bardziej niż kiedykolwiek:

Instrument zawsze pozwalał mi wyrazić te uczucia, których nie potrafiłem przekazać słowami. Mówię poprzez moje ręce. Jeśli grasz, a ktoś, kto tego słucha stwierdza „stary, wiem co czujesz” to znaczy, że poprzez muzykę umiesz nawiązywać międzyludzkie więzi.

Lider Megadeth poruszył także temat relacji między pieniędzmi a sztuką:

Ludzie chcą za wszelką cenę dowiadywać się, ile zarabiają, ile dolarów przyniosła im ostatnia trasa – i to ich gubi. Ja sam byłem przez jakiś czas bezdomny, nie miałem grosza przy duszy. I to tylko dlatego, że poświęcałem się w 100% tylko i wyłącznie muzyce.

Na pytanie, jaką muzykę lubi grywać dla zabawy i przyjemności Mustaine bez zastanowienia odpowiedział:

Naturalnie, że utwory Metalliki!

Dave Mustaine lubi w wolnym czasie grać utwory Metalliki

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *