W wywiadzie dla Rock Cellar Magazine, Dave Mustaine (Megadeth) zapytany został o okoliczności wyrzucenia go z Metalliki przed ponad 30 laty oraz o ówczesną chemię pomiędzy nim a Jamesem Hetfieldem na scenie. Przy okazji kolorowej odpowiedzi zdradził, że jego zdaniem jest jednym z 4 najlepszych gitarzystów rytmicznych w świecie hard-rocka i metalu, podając przy okazji swoje pozostałe 3 typy.

Byłem bardzo dysfunkcyjną osobą, byłem pijakiem i nieudacznikiem, lubiłem często wdawać się w bójki. James raz kopnął mojego psa i mi odbiło. Powiedziałem, „Stary, skopię ci dupę!” Ron McGovney powiedział wtedy, „Najpierw będziesz musiał uderzyć mnie.” Ja na to, „Zamknij się i siadaj, kurwa.” Wtedy James mówi, „Jak chcesz go uderzyć, to zacznij ode mnie.” Ja na to, „Ok, wygrałeś, James”. Przyprawiłęm go o gębę pełną krwawych zębów, siedział, płakał i kazał mi zabierać swoje rzeczy.

O ówczesnej scenicznej chemii pomiędzy nim a Hetfieldem i „fantastycznej czwórce” rytmicznych gitarzystów:

Najdziwniejsze jest to, że kiedy byłem w Metallice, James nic nie mówił pomiędzy utworami. Gdybyś teraz zestawił nas dwóch obok siebie, podzielił ekran na pół i popatrzył, jak skaczemy po scenie, to znalazłbyś wiele podobieństw. Sposób, w jaki on się zachowuje, porusza się z gitarą i tak dalej.

Myślę, że James jest jednym z najlepszych gitarzystów rytmicznych na świecie. Jeśli o gitarzystów rytmicznych chodzi, mamy Jamesa, mnie, Malcolma Younga i Rudolfa Schenkera. Nikt inny nie jest w stanie nas tknąć. Stanowimy fantastyczną czwórkę.

dave mustaine

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *