Dave Mustaine ruszył w miesięczną trasę Experience Hendrix wraz z innymi artystami, których zaproszono do projektu upamiętniającego legendarnego gitarzystę. Wśród nich znaleźli się m.in. Joe Satriani, Zakk Wylde, Eric Johnson, czy Dweezil Zappa. W tle gra zaś tribute band prowadzony przez Billy’ego Coxa – dawnego zespołowego kolegę Jimiego Hendrixa z Band of Gypsies.

W jednym z wywiadów Mustaine tak powiedział o swoim udziale w tym projekcie:

Podobnie jak w przypadku mojego klasycznego występu z symfonią wychodzę tu poza swoją strefę komfortu. Gdy mnie poprosili o udział, byłem bardzo zaszczycony, bo dla mnie Jimi ma status, do którego sam aspirowałem całe życie. Chciałem być gitarową legendą i oczywiście jestem teraz uważany za legendę, ale nadal uważam, że Jimi był kimś znacznie więcej niż ja. Uwielbiam jego legendę, to jak ludzie go podziwiali, więc to jedna z najbardziej, jesli nie najbardziej zaszczytna rzecz, jaka spotkała mnie poza Megadeth.

Poniżej nagrania z występu frontmana Megadeth podczas pierwszego koncertu trasy, który miał miejsce 3 marca w Pompano Beach na Florydzie.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *