TalkMusic Vodcast przeprowadziło ostatnio wywiad z byłym członkiem Slayera i aktualnym muzykiem Philm, Davem Lombardo. Perkusista mówił o współpracy z legendarnym producentem, Rickiem Rubinem. Najciekawsze wypowiedzi Dave’a tłumaczymy poniżej.

Lombardo został zapytany o to, jak wyglądała praca z Rickiem Rubinem podczas nagrywania wczesnych albumów Slayera, w tym ,,Reign In Blood” z 1986 roku:

To było niesamowite, fenomenalne doświadczenie. Byliśmy wcześniej w wytwórni Metal Blade, a ja usłyszałem plotki, że ten producent z Columbia Records jest zainteresowany naszym zespołem. Powiedziałem wtedy innym chłopakom ze Slayera: „Hej, jest koleś, który naprawdę interesuje się naszym zespołem i chce nas zakontraktować z dużą wytwórnią.” Oczywiście, chodziło wtedy o Def Jam, ale byli oni wtedy stowarzyszeni z główną wytwórnią.

Inni członkowie zespołu byli zadowoleni ze swojego miejsce w Metal Blade, ale ja wykonałem telefon i skontaktowałem się z Def Jam. Rubin pojawił się w moim domu, zgarnął mnie i ruszyliśmy do studia, przedstawiłem mu pozostałych chłopaków, a on nas sprawdził.

Lombardo kontynuuje:

Rick jest niesamowity. Myślę, że to jeden z najlepszych producentów na świecie. Wyciąga z muzyków to, co najlepsze. „To dobre, ale możesz zagrać to jeszcze lepiej”. On cię motywuje i mówi te swoje podnoszące na duchu gadki: „Chcesz kawy? Coś słodkiego czy cokolwiek?” (śmiech)

Perkusista został też zapytany o reputację Rubina, który jest przez niektórych określany jako ciężki we współpracy w skutek jego nieregularnego czasu przebywania w studiu:

Myślę, że on nie wchodzi w układy z ludźmi, którzy nie chcą z nim współpracować. Jeśli jakiś artysta nie chce z nim współdziałać, zaufać jego opiniom i ocenie… Wydaje mi się, że wtedy wygląda to tak: „Nie potrzebujesz mnie tu.”

Nie znam go aż tak dobrze. Minęło wiele czasu, odkąd ostatnio z nim rozmawiałem. Jednak Rick nauczył mnie wiele o muzyce, wiele o produkcji. Bycie z nim w jednym pokoju, spoglądanie na jego zarządzanie i to, co stara się przekazać innym muzykom, było fascynujące. To pomogło mi w życiu i produkowaniu muzyki, szczególnie przy Philm – pokazywanie innym członkom zespołu tego, co chcę i jak ma to być zagrane.

Cały wywiad obejrzycie poniżej:

Dave Lombardo twierdzi, że to on doprowadził do współpracy Slayera z Rickiem Rubinem

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *