W ostatnim wywiadzie dla portalu Metal Wani, Dave Lombardo powiedział, że nadchodzący krążek Slayera to „nic nowego”, a niedawny komentarz Kerry’ego Kinga na temat prac w studiu jest ” dość egocentryczny”. W rozmowie perkusista Philm mówił również o biznesowej stronie przemysłu muzycznego oraz o krążku „Fire From The Evening Sun” swojego obecnego bandu. Najciekawsze fragmenty wypowiedzi artysty tłumaczymy poniżej.

Dave Lombardo pytany czy zgadza się z Kerrym Kingiem, który podobno miał nazwać nowy krążek Slayera „najlepszym w historii” zespołu, odpowiada:

Czy mam podobne uczucia w związku z tym materiałem? Czy jest najlepszym w historii? To dość egocentryczny komentarz, jaki można wygłosić na temat swojej twórczości.

Mówiąc szczerze nie mam opinii na temat tej muzyki. To co wiem to fakt, że pracowaliśmy nad tymi samymi kawałkami, które teraz oni nagrywają wraz z Kerrym Kingiem od 2011 roku aż do mojego odejścia. Więc te utwory nie są nowe. I teraz podmieniają ścieżki perkusji; to wszystko czym się zajmują. Wymieniają je ścieżkami tego innego perkusisty [Paula Bostapha – przyp. red.] z którym grają.

Mam na myśli, że znam wszystkie ścieżki, wszystkie kawałki. To typowy Slayer. Jeżeli chcecie posłuchać tego albumu, to równie dobrze moglibyście po prostu zrobić to z poprzednim krążkiem. To nic nowego.

O biznesowej stronie przemysłu muzycznego oraz potrzebie poznania jej wad i zalet przed rozpoczęciem kariery:

 Myślę, że jak w każdym innym biznesie którego częścią się stajesz, zawsze musisz się odpowiednio na jego temat wyedukować. Artyści oraz muzycy czasami odwracają się tyłem do prób zrozumienia biznesowej strony przemysłu muzycznego i myślę, że bardzo ważnym jest by wykonawca, perkusista, czy jakakolwiek inna osoba powiązana z tym przemysłem edukowała się pod tym kątem. I to jest niesamowicie istotna sprawa, którą potrzebujesz w swojej karierze.

Całości wywiadu można posłuchać poniżej.

www.youtube.com/watch?v=5YW-ll_qiZ8

Dave Lombardo o nadchodzącym albumie Slayera: "To typowy Slayer i nic nowego."

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *