Gene Hoglan, Jim Durkin, Ron Rinehart i Michael Gonzalez, czyli kultowy Dark Angel, powrócą na scenę w 2014r. na wybrane koncerty w Stanach Zjednoczonych i na kilku europejskich festiwalach. Na razie nie wiadomo co z ostatnią kluczową postacią, czyli gitarzystą Erikiem Meyerem (grał na wszystkich płytach i brał udział w poprzednim zjednoczeniu grupy). Pierwsze plotki uwzględniały jego obecność. Zespół zapowiadał bowiem możliwość powrotu na scenę w ostatnich tygodniach, jednak teraz wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie po sugestiach pierwszego wokalisty, Dona Doty’ego, jakoby mieli powrócić z nim w składzie, lecz bez Gene’a Hoglana (z uwagi na jego inne zobowiązania). Oświadczenie to nie wspomina w ogóle o Meyerze. Wiemy jednak na pewno, że w przyszłym roku będzie okazja posłuchać ich thrashu z najwyższej półki na żywo raz jeszcze.

dark angel logo

Aktualizacja: najwyraźniej Eric Meyer i Don Doty twierdzą, że to oni są prawdziwym Dark Angel i tak wszem i wobec się reklamują, podobnież jak wymieniona na początku newsa ekipa (równie stałych członków zespołu z przeszłości). W zw. z tym organizatorzy niemieckiego festiwalu Keep It True, na którym zespół miał w kwietniu 2014r. wystąpić, anulowali planowany koncert, przynajmniej dopóki nie wyłoni się jeden „właściwy” obóz. Wygląda na to, że nie obejdzie się bez kolejnego dramatu w stylu jaki niedawno zafundowali nam choćby Queensryche, Kyuss, czy Stone Temple Pilots.

Aktualizacja 2: Don Doty wydał oświadczenie, w którym żałuje, że sprawy przybrały taki obrót i rezygnuje z pozycji w Dark Angel, skoro tak zadecydowała większość zespołu. Co zrobi Eric Meyer – nadal nie wiadomo, ale sprawy na szczęście rozwiązują się szybko.

Nie ma na ten moment również mowy o tworzeniu nowego albumu. Na rozwianie lub spełnienie nadziei na świeży materiał przyjdzie nam zapewne poczekać do przyszłego roku. Prace nad piątą płytą w 1992r. zostały przerwane, a zespół rozwiązany, by każdy mógł skupić się na swojej indywidualnej karierze. W 2002r. zespół zszedł się po raz pierwszy, jednak zdrowotne problemy Rona Rineharta, który wg lekarzy nie powinien był już nigdy więcej śpiewać, jeśli nie chciał stracić głosu, zakończyły działalność grupy w 2005r.

Dark Angel wydał więc w swej karierze tylko i aż cztery albumy. Możecie ich wszystkich posłuchać w dalszej części newsa. Na pierwszych dwóch śpiewał wspomniany wcześniej Don Doty. Dwa kolejne, a zwłaszcza ostatni, prezentowały bardziej progresywne podejście (słynne „9 utworów, 67 minut, 246 riffów!” na pudełkowym stickerze).

Time Does Not Heal (1991)

Leave Scars (1989)

Darkness Descends (1986)

We Have Arrived (1985)

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *