Gene Hoglan, Jim Durkin, Ron Rinehart i Michael Gonzalez, czyli kultowy Dark Angel, powrócą na scenę w 2014r. na wybrane koncerty w Stanach Zjednoczonych i na kilku europejskich festiwalach. Na razie nie wiadomo co z ostatnią kluczową postacią, czyli gitarzystą Erikiem Meyerem (grał na wszystkich płytach i brał udział w poprzednim zjednoczeniu grupy). Pierwsze plotki uwzględniały jego obecność. Zespół zapowiadał bowiem możliwość powrotu na scenę w ostatnich tygodniach, jednak teraz wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie po sugestiach pierwszego wokalisty, Dona Doty’ego, jakoby mieli powrócić z nim w składzie, lecz bez Gene’a Hoglana (z uwagi na jego inne zobowiązania). Oświadczenie to nie wspomina w ogóle o Meyerze. Wiemy jednak na pewno, że w przyszłym roku będzie okazja posłuchać ich thrashu z najwyższej półki na żywo raz jeszcze.

dark angel logo

Aktualizacja: najwyraźniej Eric Meyer i Don Doty twierdzą, że to oni są prawdziwym Dark Angel i tak wszem i wobec się reklamują, podobnież jak wymieniona na początku newsa ekipa (równie stałych członków zespołu z przeszłości). W zw. z tym organizatorzy niemieckiego festiwalu Keep It True, na którym zespół miał w kwietniu 2014r. wystąpić, anulowali planowany koncert, przynajmniej dopóki nie wyłoni się jeden „właściwy” obóz. Wygląda na to, że nie obejdzie się bez kolejnego dramatu w stylu jaki niedawno zafundowali nam choćby Queensryche, Kyuss, czy Stone Temple Pilots.

Aktualizacja 2: Don Doty wydał oświadczenie, w którym żałuje, że sprawy przybrały taki obrót i rezygnuje z pozycji w Dark Angel, skoro tak zadecydowała większość zespołu. Co zrobi Eric Meyer – nadal nie wiadomo, ale sprawy na szczęście rozwiązują się szybko.

Nie ma na ten moment również mowy o tworzeniu nowego albumu. Na rozwianie lub spełnienie nadziei na świeży materiał przyjdzie nam zapewne poczekać do przyszłego roku. Prace nad piątą płytą w 1992r. zostały przerwane, a zespół rozwiązany, by każdy mógł skupić się na swojej indywidualnej karierze. W 2002r. zespół zszedł się po raz pierwszy, jednak zdrowotne problemy Rona Rineharta, który wg lekarzy nie powinien był już nigdy więcej śpiewać, jeśli nie chciał stracić głosu, zakończyły działalność grupy w 2005r.

Dark Angel wydał więc w swej karierze tylko i aż cztery albumy. Możecie ich wszystkich posłuchać w dalszej części newsa. Na pierwszych dwóch śpiewał wspomniany wcześniej Don Doty. Dwa kolejne, a zwłaszcza ostatni, prezentowały bardziej progresywne podejście (słynne „9 utworów, 67 minut, 246 riffów!” na pudełkowym stickerze).

Time Does Not Heal (1991)

Leave Scars (1989)

http://www.youtube.com/watch?v=xatDgNL5f4A

Darkness Descends (1986)

We Have Arrived (1985)

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *