Wokalista Slipknota, Corey Taylor, który jest jednocześnie frontmanem Stone Sour, wypowiedział się niedawno o porównywaniu tych dwóch zespołów. Muzyk stwierdził:

Myślę, że dużo tych opinii ma związek z moim głosem. Chodzi o to, że jest dużo ludzi, którzy uważają, że jeśli w Stone Sour śpiewam ciężko, to staram się robić z tego zespołu Slipknota. I na odwrót – gdy w Slipknocie śpiewam melodyjnie, staram się robić z niego Stone Sour. Nie słyszysz muzyki – starasz się składać wszystko w całość. Tak jak w przypadku ,The Devil In I’ (singiel z nadchodzącej płyty Slipknota – przyp. red.). Wielu ludzi porównuje go do Stone Sour, bo jest tam dużo melodii aż do momentu, gdzie wkracza refren, który jest jak uderzenie. Wtedy myślę sobie: „Eh… Nie, nie do końca.”

To muzyka Slipknota i utwór Slipknota. Myślę, że jest tak dlatego, ponieważ – nie wiem, czy to dobrze, czy źle – ludzie wybierają prostszy sposób, aby pojąć to, o czym myślą lub jaka jest ich opinia. Tak więc jeśli ktoś przeczyta zdanie w stylu: „On śpiewa melodyjnie, to musi być Stone Sour”, to wielu ludzi to podłapuje, ponieważ łatwiej jest iść za tłumem, niż myśleć inaczej. Zachęcamy jednak naszych fanów, żeby spróbowali wybrać tę trudniejszą drogę.

Przypominamy, że najnowszy album Slipknota, ,,.5: The Gray Chapter”, ukaże się w Polsce 20 października.

Corey Taylor o osobach porównujących Slipknota do Stone Sour: "Łatwiej jest iść za tłumem, niż myśleć inaczej"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *