Już 20 października ukaże się 5. album Slipknota, ,,.5: The Gray Chapter”. W ostatnich miesiącach można zauważyć duże zamieszanie wokół nowych członków zespołu, którzy zastępują zmarłego Paula Graya oraz Joeya Jordisona, który odszedł z kapeli w 2013 roku.

Niemal na sto procent znamy już tożsamość nowych muzyków- basistą jest prawdopodobnie Alessandro „Vman” Venturella, a perkusistą Jay Weinberg. Corey Taylor, wokalista Slipknota, wypowiadał się w ostatnim wywiadzie o nowych członkach i ukrywaniu ich tożsamości. Najciekawsze fragmenty wypowiedzi tłumaczymy poniżej:

Oni nie są jeszcze oficjalnymi członkami, to ludzie, którzy grają z tym zespołem. Czas zdecyduje, czy będą oni pełnoprawnymi członkami, czy nie.
W tej kapeli musisz zasłużyć na wszystko. Nie dostajesz po prostu czegoś na próbę – musisz na to zasłużyć. Jak do tej pory, oni radzą sobie dobrze. A my bardzo lubimy z nimi jammować. Trzymamy to jednak w tajemnicy, ale widocznie niezbyt dobrze, bo ktoś już zauważył tatuaże (basisty w teledysku do ,The Devil In I’ – przyp. red.). Pomyślałem wtedy: „Czemu nie założyliśmy mu rękawiczek?” Byłem zasmucony. Myślałem, że przecież rozmyślaliśmy o tym wszystkim. Założyliśmy mu kaptur i maskę. I jednocześnie wystawiliśmy jego tatuaże dla wszystkich. Pomyślałem: „Eh, nie zwróciliśmy na to uwagi”.

Z kolei w niedawnej rozmowie z brytyjskim Metal Hammerem Taylor powiedział, że Slipknot nie ujawni oficjalnie tożsamości nowych muzyków, „dopóki nie będzie to absolutnie konieczne”. Oprócz tego wokalista zdradził, że Chris Adler z Lamb Of God nie brał udziału w nagrywaniu najnowszego albumu:

Uwielbiam Chrisa, ale to na pewno nie był on! Kocham sposób, w jaki podchodził do tego tematu w wywiadach (gdy został zapytany o plotki na temat jego bębnienia w Slipknocie – przyp. red.) – miałem z tego niezły polew!

Corey Taylor był zasmucony ujawnieniem tożsamości nowego basisty Slipknota

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *