Gratka dla fanów wolnych, walcowatych brzmień nadchodzi wielkimi krokami! 19 października w klubie B90 w Gdańsku zagra Conan! Warto dodać, że ów koncert jest całkowicie darmowy.

Barbarzyński, niszczycielski Conan powstał w 2007 roku w Wielkiej Brytanii i po dziś dzień dowodzony jest przez gitarzystę/wokalistę Jona Davisa, który jest jedynym stałym członkiem zespołu. Pierwszym sukcesem na międzynarodową skalę okazało się EP „Horseback Battle Hammer” z 2010 roku, po którym Conan zaczął być kojarzony z potężnym i jednocześnie powolnym doom metalem. Debiutancki album długogrający („Monnos” z 2012 roku) potwierdził klasę zespołu i otworzył przed nim drogę do największych metalowych oraz stonerowych festiwali w Europie (między innymi Roadburn czy Desertfest). Wraz z wydanym pod koniec stycznia albumem „Revengeance”, Conan po raz kolejny udowadnia, że często mniej dźwięków oznacza znacznie więcej treści, a ich brzmienie uderza z większą siłą niż Arnold Schwarzenegger w swoich najlepszych latach.

conan-band

Koncert otworzy trójmiejski zespół Hellvoid! Określajacy swoją muzykę jako bass’n’roll są gratką dla fanów ekspetymentalnych brzmień, jak i klasycznego, zadymionego grania. Kwartet łączący klasykę rock’n’rolla z doom metalem i sludge’m jest wyjątkowy, ponieważ nie posiada gitarzysty w składzie. Jego miejsce skutecznie zapełnia dwóch basistów, czyniąc ten twór zaskakująco udanym.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *