Łódzki zespół rockowy ogłosił szczegóły nowego albumu studyjnego, następcy płyty „COMA” z 2011 r. Nowy krążek zatytułowano „2005 YU55” i ukaże się 7 października br. Poniżej więcej informacji o wydawnictwie, lista utworów oraz okładka. Zespół jak na razie nie wydał singla promującego „2005 YU55”, ale takowego można spodziewać się już we wrześniu, co sugeruje nie tylko data premiery płyty, ale też niedawne wypowiedzi zespołu.

Zarówno film jak i literatura niejednokrotnie fantazjowały na temat zderzenia Ziemi z jakąś nieznaną gwiazdą lub innym ciałem astralnym. Gdzieś na styku dwóch kosmicznych obiektów tworzy sięnowy wymiar, zmienia perspektywa i radykalnie poszerza horyzont, a wizja planetarnej katastrofy niesie za sobą poetycką melancholię pobudzając do rewizji i refleksji. To właśnie to doświadczenie stanowi główną inspirację najnowszego albumu zespołu COMY zatytułowanego „2005 YU55”. Długo oczekiwana płyta ukaże się 7 października 2016 nakładem Mystic Production.

Po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa ukazuje się eksperymentalny koncept album balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie „2005 YU55”. Wpływ jaki wywiera owo spotkanie jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Zaskoczyć może widoczna zmiana stylu COMA od brzmienia po ekspresję i sposób interpretacji. Płyta ukaże się w dwu wersjach, wzbogacona o teksty i bonusy (okulary 3D) wersja „deluxe”w książkowym formacie wielkości DVD i tradycyjna, tańsza wersja CD zawierająca muzykę i podstawowe informacje. Obydwie wersje będzie zdobiła okładka 3D.

Tracklista:
01. Taksówka
02. Turbacz
03. Zaduszki
04. Dionizos
05. Lipiec
06. Magda
07. W cwał
08. Łąka 1
09. Podmiot czynności twórczych
10. Łąka 2
11. YU55
12. Suchotka
13. Biblioteczka
14. Jest to we mnie
15. inne jeszcze obrazy
16. Łąka 3

COMA_2005_YU55

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *