Jak donosi Lithium Magazine fani grupy Clutch mogą zacząć zacierać ręce, ponieważ gzespół rozpoczął pracę nad nowym albumem. Najnowszy wywiad z wokalistą formacji, Neilem Fallonem można obejrzeć poniżej.

Muzyk zapytany o plany grupy Clutch na najbliższe miesiące oznajmił:

Nasz wrzesień jest bardzo zabiegany, utknęliśmy grając koncerty, będziemy występować między innymi na Riot Fests, a także w Baltimore. Potem nadejdzie październik, listopad i grudzień. Liczymy na to, że wówczas uda nam się dokończyć pisać materiał na nowy album studyjny. Następnie będą święta i nowy rok a w połowie stycznia udamy się do Teksasu, gdzie rozpoczniemy nagrywanie krążka. Będziemy pracować w studiu przez styczeń i luty, a w marcu najprawdopodobniej weźmiemy trochę wolnego, a potem znowu ruszymy w trasę.

Nie obyło się także bez pytania dotyczącego poprzedniego wydawnictwa zespołu. Płyta „Earth Rocker” odniosła spory komercyjny sukces, co mogło wytworzyć w muzykach dużą presję by go powtórzyć.

Myślę, że najlepsze co możemy teraz zrobić to podążać za swoim wnętrzem. Sądzę, że gdybyśmy chcieli stworzyć „Earth Rocker 2” to wszystko spaliłoby się na panewce, ale z drugiej strony nie chcemy porzucać kierunku obranego na tej płycie. Świeży materiał zaczęliśmy pisać dość szybko, dlatego myślę, że na nowym albumie znajdzie się sporo podobieństw do „Earth Rocker”, ze względu na ten mały odstęp czasu między komponowaniem. Gdybyśmy poczekali 5 lat, jestem pewien, że byłaby to całkiem inna historia.

– wyjaśnił Fallon. Następnie opowiedział o trudnościach pisania nowej muzyki.

My już wiemy jak wygląda tworzenie płyty. Zagramy jakiś riff i padnie hasło „Już to gdzieś słyszałem” i wtedy riff zostanie wywalony. I to jest świetna rzecz, która popycha cię do tworzenia czegoś zupełnie nowego. Ale równie ważne jest żeby zauważać swoje mocne strony. Przykładem może być tutaj utwór z „Earth Rocker” – ‚D.C. Sound Attack!, a w zasadzie riff, który go otwiera. Graliśmy to i stwierdziliśmy „To już było wcześniej. Brzmi za bardzo jak Clutch”. Na co nasz producent odpowiedział „Cóż, przecież jesteście Clutch, to jaki jest problem?”.

Zapis wideo z całego wywiadu z Neilem Fallonem:

Clutch wejdzie do studia w styczniu przyszłego roku

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *