Niewątpliwie jednym z najlepszych krążków 2013r. był „Earth Rocker” amerykańskiej grupy Clutch. Dla wszystkich tych, którzy liczą na to, iż panowie pójdą za ciosem i wydadzą kolejny świetny album, mamy dobre wieści. W weekendowej audycji Full Metal Jacket, Neil Fallon, wokalista zespołu, zdradził, że Clutch nagrał już nowy krążek, który jest obecnie miksowany.

Dowiedzieliśmy się również, jakimi książkami Fallon inspiruje się przy pisaniu tekstów:

Jestem wielkim fanem Cormaca McCarthy’ego, ale największą inspiracją są dla mnie dzieła Philipa K. Dicka – jestem fanatycznie zakochany w science- fiction. Dicka uwielbiam za sposób w jaki pisze, wiesz, jakby coś nierzeczywistego spotkało się z rzeczywistością na rozdrożu dróg. Próbuję stworzyć coś podobnego w moich 3-minutowych kawałkach – zazwyczaj wychodzi mi to kiepsko. W każdym razie, w sensie nie-muzycznym Dick jest moją wielką inspiracją.

Fallon opowiedział również o tym, jak zmieniło się jego podejście do muzyki na przestrzeni lat:

Kiedy jako nastolatek po raz pierwszy odkryłem muzykę i znalazłem grupę chłopaków, którzy lubili podobne gatunki co ja to była rzecz, która nas spajała. Miałeś swoją małą scenę, małą enklawę i sądzę, że muzyka szła w parze z rozwojem tożsamości podczas dorastania u młodych ludzi. Dzięki niej doświadczyłem przygody z której jestem naprawdę dumny, ale z wiekiem mam coraz więcej pokory, ponieważ patrzę na muzykę w szerszej perspektywie – nie tylko heavy metal i rock n roll, ale również jazz czy blues. Zdaję sobie sprawę z tego, jak mało znaczący w tym procesie jest nasz zespół, ale jednocześnie bardzo cieszę i jestem wdzięczny, że mogłem brać w nim udział. To była dla mnie lekcja.

neilfallonclutchsolo2013_638

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *