Ciężkie brzmienia

Ciężkie brzmienia

10 sierpnia 2020 Wyłączono przez Jakub

Hard rock jako osobny gatunek muzyczny pojawił się w USA w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku i od razu podbił serca fanów rocka. Specyficzny układ utworu, bogata baza instrumentalna i wybitni artyści, którzy zaangażowali się w tworzenie tego gatunku powoduje, że dziś pomimo niemal 60 letniej historii gatunku nadal jest on popularny i z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i sławę.

Hard rock – różnice, które mają znaczenie

Hard rock to gatunek wywodzący się od Rock-and-rolla oraz bluesa podobnie jak klasyczny rock jednakże w ciężkim rocku zauważamy różnice, które rzutują zarówno na odbiór pojedynczych utworów jak i całego gatunku jakim jest Hard rock. Między innymi chodzi o skład sekcji muzycznej. Ciężki rock obowiązkowo obliguje do użycia przesterowanych gitar elektrycznych, perkusji oraz gitar basowych. Niekiedy do tego zestawienia dodaje się jeszcze instrumenty klawiszowe takie jak pianino czy organy. Wokal, w Hard rocku ostry i surowy w swej naturze powoduje wytworzenie specyficznego klimatu charakterystycznego tylko dla tego konkretnego gatunku.

Zespoły z historią i perspektywami

Hard rock wyróżnia obecność na rynku setek znanych i popularnych zespołów będących legendami sceny muzycznej. AC/DC, Queen, Guns N’ Roses, Kiss, Slade czy Bon Jovi to nazwy znane prawie każdemu, nawet osobom, które tego gatunku nie lubią. Są to zespoły, które pomimo wielu lat na scenie, nadal występują a ich koncerty gromadzą tysiące fanów z całego świata. Udowadnia to, że ciężki rock ma perspektywy rozwojowe i z pewnością nie stanie się tylko jedną z zapomnianych kart w historii muzyki.