Chuck Mosley, pierwszy frontman Faith No More, z którym zespół nagrał płyty We Care A Lot oraz Introduce Yourself, zmarł w wieku 57 lat. Jak podała jego rodzina w oświadczeniu:

Po długim okresie trzeźwości, Charles Henry Mosley III stracił życie 9 listopada 2017 r. z powodu choroby uzależnienia.

Mówimy o tym jak odszedł w nadzieji, że może to stanowić ostrzeżenie, bądź przebudzenie, albo sygnał dla kogoś, kto toczy walkę o to, by być trzeźwym.

Pozostawił po sobie partnerkę Pip Logan, dwie córki, Erikę i Sophię, oraz wnuka Wolfganga Logana Mosleya.

Oświadczenie wydało również samo FNM:

Z ogromnym, ogromnym skutkiem potwierdzamy, że nasz przyjaciel z zespołu, Chuck Mosley, odszedł. Był niebezpieczną, wydzierającą się siłą, której przepełniona pewnością siebie energia pomogła nam wejść na ścieżkę unikalności i oryginalności, która nie rozwinęłaby się, gdyby nie miał w tym swojego udziału. Jakże wielkie szczęście mieliśmy, że udało nam się wystąpić z nim w ubiegłym roku w ramach reunionu, kiedy to wydaliśmy swój pierwszy album na nowo. Jego entuzjazm, poczucie humoru, styl i brawura – wielu będzie za nimi tęsknić. Stanowiliśmy rodzinę, dziwną i dysfunkcyjną rodzinę, i na zawsze będziemy wdzięczni za czas spędzony z Chuckiem.

Fragment jednego z koncertów z Faith No More:

Po rozstaniu z Faith No More Mosley czasowo był frontmanem znanych punkowców z Bad Brains, by potem stanąć na czele funkowego Cement, z którymi nagrał 2 płyty. Wydał także 2 solowe albumy jako Chuck Mosley and VUA, w tym roku zaś dołączył do industrialnej supergrupy Primitive Race, z którą wydał swoje ostatnie dzieło – album Soul Pretender.

chuck mosley faith no more

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *