Jo Schüftan z Horns Up Rocks! podczas ostatniego Revolver Golden Gods przeprowadził wywiad z wokalistą Testamentu, Chuckiem Billym. Chuck został zapytany o ostatnie zmiany personalne w zespole oraz postępy nad nowym albumem. Najciekawsze fragmenty rozmowy tłumaczymy poniżej:

O powrocie do Testamentu basisty Steve’a DiGiorgio, który grał już wcześniej na albumach ,,The Gathering” (1999) i ,,First Strike Still Deadly” (2001):

Steve pojechał z nami do Australii i Japonii, to było niesamowite. Wkroczył w idealnym momencie. Nie byłem pewny, czy będzie znał cały materiał, ale on wszedł w każdy utwór. Nie było kawałka, którego nie potrafiłby zagrać – pamiętał wszystko. Jestem zadowolony z jego powrotu. Myślę, że wniesie dużo do nowego krążka Testamentu, który zostanie wydany. Pracujemy teraz nad nim. Powinien się pojawić na początku przyszłego roku.

O tym, jak idą prace nad nowym albumem thrash metalowców z Bay Area:

Nigdy nie wiem, jaki będzie końcowy produkt płyty, którą tworzymy – każda wydaje się być inna – ale byłbym zachwycony, gdybyśmy sięgnęli wstecz do tego, co zrobiliśmy na ,,The Gathering”. Według mnie, jest w tym albumie coś, co uderza w czuły punkt nowych fanów i ogólnie, wszystkich słuchaczy. Myślę więc, że gdybyśmy dali radę zebrać to, co zrobiliśmy wcześniej, szczególnie teraz, gdy wrócił Steve, cofnąć się do tamtego stylu pisania i występowania… Ale kto wie?! Jesteśmy w początkowym stadium pisania. Eric (Peterson, gitarzysta – przyp. red.) właśnie zakończył pracę nad (nowym albumem) Dragonlord, więc możemy już powoli wchodzić w proces pisania materiału na następny krążek Testamentu.

Pełen wywiad z Billym możecie obejrzeć poniżej:

Chuck Billy (Testament): "Byłbym zachwycony, gdybyśmy sięgnęli wstecz do tego, co zrobiliśmy na ,,The Gathering""

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *