Vic Records ogłosiło podpisanie kontraktu z Violation Wound, punkowo-rockowo-metalowym zespołem utworzonym przez Chrisa Reifert (Death, Abcess, Autopsy), który jest jednocześnie gitarzystą i wokalistą. Na debiutanckim albumie grupy wystąpią gościnnie Danny Coralles oraz Eric Cutler (gitarzyści Autopsy). Muzyka jest surowa i prymitywna, najbardziej punkowa, jak mogła być – idealne połączenie Autopsy i Ramones.
W wywiadzie z magazynu Decibel z 2013 roku, Reifert opowiedział o Violation Wound:

Pierwszy raz zebraliśmy się na początku czerwca [2013]. Rzuciłem pomysł założenia czysto punkowego zespołu mojemu kumplowi, Joemu Orterry, który grał wcześniej na basie w Fog of War i stwierdził, że to niezły pomysł. Na początku miałem być perkusistą, jak zawsze, ale przemyślałem to i przerzuciłem się na gitarę. Spytaliśmy Matta O’Connell, obecnie grającego w Fog of War, czy nie chciałby spróbować, i po krótkim streszczeniu całego pomysłu zgodził się. Wszystko odbyło się bez problemów, więc od razu zaczęliśmy zbierać utwory tak samo jak puste butelki po piwie i whiskey!

O zbliżającym się debiucie Violation Wound:

18 utworów, 26 minut, wiadomo, że tu nie było pierdolenia się z czymkolwiek. To są mimo wszystko prawdziwe utwory, nie tylko hałas… Dla nas to niezła zabawa, ale zdecydowanie nie żart… W końcu włożyliśmy w ten album kurewsko wiele pracy!
„Zawsze ceniłem dobre teksty i tu nie było wyjątku. Nagrywanie było zajebiste, ściągnęliśmy nawet Danny’ego i Erica z Autopsy, żeby zagrali kilka solówek… To były czasy! Ale jeśli chodzi o Autopsy, nie ma szans, żebym jechał z nimi w trasę. Najważniejsze to jak na razie wydać album. Potem, kto wie?

O nazwie zespołu:

Po prostu wpadło mi to kiedyś do głowy. Brzmi nieprzyjemnie i boleśnie, co? Może mieć różne znaczenia, z których każde uważane by było za obrzydliwe, w tym czy innym sensie. Hehe… Myślę, że to całkiem trafna nazwa, zwłaszcza, że nikt jej nie używał. Miałem najpierw kilka innych pomysłów i byłem pewien, że są całkowicie oryginalne, ale… poszukałem trochę i okazało się, że się myliłem. Ha! Strasznie podoba mi się nazwa, ona po prostu pasuje. To jedna z rzeczy, których nie mógłbym sobie teraz wyobrazić w innej formie.

1504579_251489315023520_1240454309_n

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *