Bruce Corbitt, wokalista Warbeast i Rigor Mortis, raptem tydzień temu dowiedział się, że ma raka przełyku. Obecnie jest w bardzo złym stanie (stadium III – najbardziej zaawansowane) i poddaje się chemioterapii, zbierając pieniądze na leczenie w internecie. Choć rak ten jest uleczalny, w praktyce niewielu udaje się go zwalczyć. Jeśli mu się uda, nie będzie miał już nigdy szansy ponownie występować i nagrywać. Z uwagi na to zmuszony został po 35 latach na scenie ogłosić zakończenie kariery. Po konsultacjach ze specjalistami dostał zgodę, by po raz ostatni pojawić na scenie. 

Poniżej emocjonalne wideo z końcówki koncertu Warbeast 27 maja w Forth Worth (Teksas), na którym Bruce żegna się z fanami i wykonuje wraz z zespołem nowy utwór „Centuries Of Poisoned Soil”, który napisał wraz z Philem Anselmo (ich przyjacielem i producentem), a który otwierał i promował będzie nachodzący album Enter The Arena (premiera 14 lipca).

Po występie na facebookowym profilu grupy Bruce napisał także pożegnalny post (poniżej), z którego dowiadujemy się m.in., że przed finalnym występem po opuszczeniu szpitala nie sądził, że zdoła w ogóle dojechać na miejsce, ponieważ był bardzo słaby i ledwo mógł oddychać. Na miejscu obecny był Max Cavalera, który chciał się z nim poznać. Ku jego zaskoczeniu, wśród publiczności była także jego mama. Tego wieczoru dane mu też było wystąpić z 2 jego ulubionymi zespołami: Goatwhore i Cattle Decapitation.

Wedle jego słów Warbeast jako zespół lada moment również zakończy działalność. Grupa, już bez Bruce’a, wystąpi po raz ostatni w tym samym miejscu 14 lipca, celebrując premierę nowego albumu.

“And In The End…The Love You Take…Is Equal To The Love You Make!”By Bruce CorbittI want all of you to know that my…

Posted by WARBEAST on Sunday, 28 May 2017

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *