Bruce Corbitt, wokalista Warbeast i Rigor Mortis, raptem tydzień temu dowiedział się, że ma raka przełyku. Obecnie jest w bardzo złym stanie (stadium III – najbardziej zaawansowane) i poddaje się chemioterapii, zbierając pieniądze na leczenie w internecie. Choć rak ten jest uleczalny, w praktyce niewielu udaje się go zwalczyć. Jeśli mu się uda, nie będzie miał już nigdy szansy ponownie występować i nagrywać. Z uwagi na to zmuszony został po 35 latach na scenie ogłosić zakończenie kariery. Po konsultacjach ze specjalistami dostał zgodę, by po raz ostatni pojawić na scenie. 

Poniżej emocjonalne wideo z końcówki koncertu Warbeast 27 maja w Forth Worth (Teksas), na którym Bruce żegna się z fanami i wykonuje wraz z zespołem nowy utwór „Centuries Of Poisoned Soil”, który napisał wraz z Philem Anselmo (ich przyjacielem i producentem), a który otwierał i promował będzie nachodzący album Enter The Arena (premiera 14 lipca).

Po występie na facebookowym profilu grupy Bruce napisał także pożegnalny post (poniżej), z którego dowiadujemy się m.in., że przed finalnym występem po opuszczeniu szpitala nie sądził, że zdoła w ogóle dojechać na miejsce, ponieważ był bardzo słaby i ledwo mógł oddychać. Na miejscu obecny był Max Cavalera, który chciał się z nim poznać. Ku jego zaskoczeniu, wśród publiczności była także jego mama. Tego wieczoru dane mu też było wystąpić z 2 jego ulubionymi zespołami: Goatwhore i Cattle Decapitation.

Wedle jego słów Warbeast jako zespół lada moment również zakończy działalność. Grupa, już bez Bruce’a, wystąpi po raz ostatni w tym samym miejscu 14 lipca, celebrując premierę nowego albumu.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *