Na oficjalnej stronie Chimairy, amerykańskiego zespołu metalowego, pojawiło się następujące oświadczenie:

Po 15 świetnych, kopiących dupsko latach z honorem ogłaszamy koniec Chimairy.

Dzięki wszystkim, którzy wspierali kapelę w jakikolwiek sposób. Każdy zaangażowany w zespół, od jego członków po fanów, włożył swoje serce i duszę w ten projekt. Osiągnęliśmy wiele. Krwawiliśmy wiele. To było zajebiste.

Kilka dni temu z zespołu odszedł gitarzysta, Emil Werstler, a po nim również drugi gitarzysta, Matt Szlachta, wokalista i klawiszowiec Sean Zatorsky, basista Jeremy Creamer oraz perkusista Austin D’Amound. Do ostatniej chwili w zespole pozostał jedynie wokalista, Mark Hunter. Muzycy wyjaśniali to w następującym tekście:

Było dla nas niesamowitą okazją i zaszczytem grać te utwory na żywo i utrzymywać niesamowite dziedzictwo. To była świetna platforma do tego, aby pomóc nam grać muzykę, podczas gdy nasze wspólne zespoły się rozpadły lub ogłosiły przerwę. Chimaira okazała się wspaniałym doświadczeniem, a my nie możemy się doczekać przyszłej muzyki, którą każdy z nas stworzy.

Chimaira wydała 7 albumów studyjnych, z czego ostatni, ,,Crown of Phantoms”, ukazał się w 2013 r. W ostatnich latach zespół przeszedł bardzo dużo zmian personalnych, przez które jedynym oryginalnym członkiem kapeli pozostawał Mark Hunter.

Chimaira oficjalnie kończy działalność

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *