Ogień i żar – lawina uniesień – oto czego świadkami byli uczestnicy koncertów w Monachium i Augsburgu dwóch polskich zespołów z Bydgoszczy: None i Chainsaw zorganizowanych przez Rocker Zone Munchen –grupę skupiającą miłośników szeroko pojętej muzyki rockowej i promującą polską muzykę za granicą. Dzięki miłości do muzyki i ogromnemu zaangażowaniu tejże grupy w dniach 9 – 10 kwietnia sceny w Garaże Deluxe i Ballonfabrik drżały w posadach.

Jako pierwszy pojawił się na scenie jeden z ciekawszych zespołów metalowych w naszym kraju – NoNe. Zespół został założony w 1999 roku w Bydgoszczy, szybko zdobył popularność. Od 2007 niezwykłą barwą głosu rozgrzewa publiczność do czerwoności Bartosz „Chupa” Zawadzki – którego pamiętamy z drugiej edycji programu telewizyjnego The Voice of Poland. Zespół rozpoczął występ żywiołowym utworem, który przyciągnął pod scenę fanów ciężkich dźwięków. Zagrali mocno i konkretnie, rozkręcając się z każdym utworem. Nie da się zaprzeczyć, że w muzyce None słychać prawdziwy ogień.
www.youtube.com/watch?v=1KJHTpA11kc
Kilkadziesiąt minut później przy owacjach publiczności, na scenie pojawił się thrash-heavy metalowy Chainsaw. Grupa powstała w lipcu w 1997 roku a wokalista Maciej Koczorowski już od kilku lat należy do czołówki najlepszych wokalistów w Polsce. Koncertowali u boku między innymi Behemoth, Vader, TSA, TURBO, Kat, Ceti, Acid Drinkers czy też Hunter. Możliwość zobaczenia tak żywiołowej i energicznej kapeli na scenie, stanowiła nie lada gratkę dla fanów. Widać, że muzycy świetnie czują się na scenie, łapiąc dobry kontakt z publicznością. Pokazali, że wciąż są w formie, nie oszczędzają się na scenie, a samo granie sprawia im niezwykłą przyjemność. Zawodowcy pełną gębą. To był bardzo dynamiczny koncert, podczas którego wiele się działo.
www.youtube.com/watch?v=SkLG0Hbsz_w
Kapele swoimi występami sprowokowały publiczność do bardzo energicznej zabawy. Ta z kolei będąc wciąż niezaspokojoną głośno domagała się bisów, które oczywiście otrzymała. Na nowo podobne emocje a nawet i większe z grupą Chainsaw będzie można przeżyć w trakcie Rock Hard Ride Free w Goleniowie w dniach 24 – 25 czerwca. Będzię ogień! Będzie czad! Będzie się działo!

Heavyrock

Zdjęcie wykonał Arek Mitko

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *