Zespół prowadzony przez znanych z Sepultury braci Cavalera, jest w fazie miksów trzeciego albumu, który zostanie wydany przez Napalm Records. Krążek produkowany jest przez Johna Graya, znanego ze wcześniejszej ze współpracy z Soulfly, kapeli Maxa Cavalery.

Warto również dodać, że Cavalera Conspiracy od niedawna ma nowego basistę – Nate’a Newtona z Converge. Zastąpił on Johnny’ego Chowa, który w 2013r. dołączył do Stone Sour jako nowy basista koncertowy.

O albumie wypowiedział się jego producent, John Gray:

To z pewnością najszybszy i najcięższy album, przy jakim kiedykolwiek miałem przyjemność pracować wspólnie z Maxem Cavalerą.
Max, Igor i Marc (Rizzo, gitarzysta – przyp. red.) muzycznie mieli takie samo zdanie od momentu, gdy weszli przez drzwi, więc nagrywanie tego albumu było bardzo płynnym procesem.
Nigdy wcześniej nie pracowałem z Igorem Cavalerą, jestem więc pod wrażeniem jego zdolności pracy z Maxem, jak i niektórych ekstremalnie złożonych partii perkusji zrobionych na żywo, niemal bez żadnych ponownych podejść. Marc Rizzo, jak zawsze, był bezbłędnym, prawdziwym wirtuozem gitary.
Uwielbiam pracować z Markiem, ponieważ zawsze motywuje się do bycia perfekcyjnym, ale jednocześnie bardzo mocno stąpa po ziemi i jest wyluzowany, będąc pod presją.
Co mogę powiedzieć o nowym basiście? Zabił podczas ścieżek basu, przy bardzo małej ilości powtórzeń. Jestem pod wrażeniem jego talentu, mam nadzieję spotkać go któregoś dnia.

Rizzo tak określa nowy album:

Nowy krążek Cavalera Conspiracy był wspaniały przy nagrywaniu… Zdecydowanie brutalny i szybki trzeci album!!!

Nate Newton dodaje:

Miałem wielką frajdę być częścią tego albumu. Było dla mnie wyzwaniem nauczyć się piosenek w ciemno, a potem je nagrać. Niesamowicie interesującym było patrzeć na sposób, w jaki Max pisze utwory, jestem więc dumny z bycia częścią tego wszystkiego.

Cavalera Conspiracy rozpoczęło miksy do nadchodzącego, trzeciego albumu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *