Nowy album mistrzów deathgrindu z Cattle Decapitation ukaże się 7 sierpnia nakładem Metal Blade. Na płycie zatytułowanej „The Anthropocene Extinction” gościnnie w numerze „The Prophets of Loss” udzieli się Phil Anselmo.

Producentem po raz kolejny jest Dave Otero, którego po sukcesie 2 ostatnich płyt zespół traktuje niemal jak 5. członka. Za stronę wizualną odpowiedzialny będzie Wes Benscoter, który pracuje z grupą od 13 lat.

Można posłuchać już „Manufactured Extinct” – utworu otwierającego 7. album :

Tematem nowego albumu są ostatnie tchnienia ludzkości. Cattle Decapitation przyrównują swoją wizję do obecnej sytuacji albatrosów ciemnolicych z wysp Midway, które – podobnie jak wiele innych gatunków wodnych – mylą ludzkie plastikowe odpadki z jedzeniem, po czym padają i rozkładają się licznie na miejscu, co dobitnie obrazuje sytuację obecnych ekosystemów oceanicznych. Jednym z jej powodów jest Wielka Pacyficzna Plama Śmieci. Istnieje w sumie 5 takich ‚wysypisk’, a zawarty w nich plastik jest liczniejszy od planktonu, niezbędnego do życia. Efekt domina już się rozpoczął.

Tracklista „The Anthropocene Extinction”:

01. Manufactured Extinct
02. The Prophets of Loss
03. Plagueborne
04. Clandestine Ways (Krokodil Rot)
05. Circo Inhumanitas
06. The Burden Of Seven Billion
07. Mammals In Babylon
08. Mutual Assured Destruction
09. Not Suitable For Life
10. Apex Blasphemy
11. Ave Exitium
12. Pacific Grim

cattle decapitation 2015

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *