Przedstawianie gwiazd listopadowych wieczorów zaczynamy alfabetycznie, od Anglików z Carcass.

Carcass, Napalm Death, Obituary i Voivod

W mieście, nad którym po wieki wieków będzie unosił się duch Beatlesów, Johna Peela, odwiedzającego regularnie stadion Anfield Road, na którym grał jego ukochany Liverpool, równo 30 lat temu Bill Steer i Ken Owen utworzyli formację Disattack. Dwa lata później zespół przybrał nazwę Carcass. Bill do dziś jest w odrodzonym w 2007 roku zespole, Ken niestety po ciężkich przejściach zdrowotnych do wyczynowego grania na bębnach już nie powrócił.
O zespole można by napisać pokaźnych rozmiarów dysertację. Przypomnijmy tylko, że kiedyś Carcass poruszał się po gruncie grindcore’a/death metalu, by po paru latach zmienić swój styl na bardziej techniczny i melodyjno-deathmetalowy, którego ukoronowaniem był genialny album „Heartwork”.

Po reaktywacji angielska formacja wydała w 2013 roku album „Surgical Steel”, który zebrał świetne recenzje. W składzie Carcass niestety nie było już Michaela Amotta, który odbył z kolegami trasę reaktywacyjną, by później powrócić do własnej kapeli, Arch Enemy. Jego obowiązki przejął Ben Ash, zaś na perkusji gra Daniel Wilding. Bas i wokal niezmiennie obsługuje jedyny w swoim rodzaju Jeff Walker. Po powrocie zagrali już u nas koncert w Progresji i roznieśli ją w pył. Trudno podejrzewać, aby tym razem było inaczej. Miejmy tylko nadzieję, że Carcass zaprezentuje jesienią jakieś nowe utwory.

www.youtube.com/watch?v=S7LHwJ56G84

 

Carcass, Napalm Death, Obituary, Voivod

11 listopada 2015
Gdańsk @ B90

12 listopada 2015
Warszawa @ Progresja

bilety na gdański koncert w cenie 120 zł (przedsprzedaż) / 140 zł (w dniu koncertu) do nabycia:

* online na http://tickets.sondrive.pl
* w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

Na koncerty zapraszają Knock Out Productions i B90

www.knockoutprod.net/
http://www.b90.pl/

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *