Według The St. Petersburg Times, 18 fanów z Sankt Petersburga zostało aresztowanych podczas protestów z powodu odwołania koncertu Cannibal Corpse. Petersburska policja podaje, że fanom zostaną postawione zarzuty w związku z zakłócaniem porządku oraz nietrzeźwością w miejscu publicznym.

Organizator trasy twierdzi, że koncerty w Ufa, Moskwie oraz Sankt Petersburgu zostały odwołane z powodu „problemów technicznych”. Również w miejscowości Niżny Nowogród Cannibal Corpse spotkał się z nieprzyjemnościami, gdy po 30. minutach zamaskowani funkcjonariusze policji przerwali trwający koncert.

Rosyjscy fani amerykańskiego zespołu winią za powyższe problemy Dmitrija Tsorinova, przywódcę ortodoksyjnego ruchu społecznego „Wola Boża”, który potępił teksty Cannibal Corpse za promowanie „nienawiści religijnej”. Ponadto w lipcu 2014 roku uchwalono w Rosji nowe prawo, umożliwiające skazanie obywateli „raniących uczucia religijne osób wierzących” na karę grzywny a nawet więzienia.

Cannibal Corpse na swoim Facebooku wydał również oficjalne oświadczenie:

Do naszych wszystkich rosyjskich fanów:

Jak zapewne już wiecie, nasze koncerty w Ufa, Moskwie i Sankt Petersburgu zostały odwołane. Byliśmy obecni w tych wszystkich miastach i gotowi do koncertowania, ale nam na to nie pozwolono. W Ufa wyłączono nam prąd tuż przed rozpoczęciem koncertu (powiedziano nam, że miejsce nie zostało wynajęte na czas), zaś w Moskwie i Sankt Petersburgu przekazano nam, że nie mamy właściwych wiz i że jakakolwiek próba odbycia koncertu zostanie powstrzymana przez policję a my zostaniemy zatrzymani i deportowani (przed trasą koncertową poinformowano nas, że posiadamy niezbędne wizy i że wszystkie nasze dokumenty są w porządku).

W Niżnym Nowogrodzie również mieliśmy problemy. W tym mieście odegraliśmy pół naszego seta nim powstrzymała nas policja. Powiedziano nam, że policja musiała przeszukać miejsce pod kątem obecności narkotyków a sam koncert został zakończony.

I z tego co nam dotychczas wiadomo, są pewne powody z których odwołano nasze koncerty.

Z drugiej, lepszej strony, wspaniale się bawiliśmy podczas występów w Krasnodarze, Samarze, Czelabińsku i Jekaterynburgu. Udało nam się zagrać całego seta w we wszystkich z wymienionych powyżej miast.

Przyjechaliśmy do Rosji podekscytowani i przygotowani do zagrania wszystkich zaplanowanych gigów i przepraszamy za to, że nie mogliśmy tego zrobić. To było poza naszą kontrolą. Jesteśmy ekstremalnie rozczarowani. Graliśmy w Rosji już wiele razy i kochamy naszych rosyjskich fanów. Miejmy nadzieję, że któregoś dnia nasza sytuacja w Rosji zmieni się i będziemy mogli tutaj powrócić.

Cannibal Corpse: Aresztowano 18. fanów protestujących z powodu odwołania koncertu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *