Walijczycy z Bullet For My Valentine opublikowali na swoim Facebooku post, z którego możemy się dowiedzieć, że zespół właśnie wszedł do studia z producentem Colinem Richardsonem, aby rozpocząć nagrywanie 5. albumu studyjnego. Metalowcy piszą:

Pracowaliśmy ciężko nad tym albumem od ponad roku, pisząc nowy materiał i nagrywając dema przez cały ten czas. Wchodząc do studia 1 lutego, mamy więcej utworów niż kiedykolwiek wcześniej. Rozpoczyna się teraz trudny proces, w którym będziemy musieli wybrać najlepsze numery na 5. album BFMV.

Zaczynając ten etap, jesteśmy bardzo szczęśliwy i podekscytowani perspektywą posiadania Colina Richardsona ponownie za konsoletą. Pracowaliśmy z Colinem przy okazji naszych dwóch pierwszych płyt, ,,The Poison” i ,,Scream Aim Fire”. Słuchaliśmy tych albumów podczas procesu pisania materiału na nowy krążek i zdaliśmy sobie sprawę z tego, jaką wyjątkową i ekscytującą atmosferę mają te dwa albumy oraz dlaczego są one tak szanowane przez naszych fanów.

Pomimo tego, ta płyta nie będzie oglądaniem się za siebie. Jesteśmy podekscytowani ponowną pracą z Colinem, ale nie możemy się też doczekać pierwszego kontaktu z Carlem Brownem, którego uważamy za najbardziej fascynującego nowego Brytyjskiego producenta muzyki.

Najnowszy album kapeli będzie następcą wydanego w 2013 roku ,,Temper Temper”. Pierwszym premierowym utworem, który ukazał się od czasu wydania 4. krążka grupy, jest numer ,Raising Hell’, opublikowany pod koniec 2013 r.
Bullet For My Valentine rozpoczęło nagrywanie 5. albumu studyjnego

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *