Team Rock Ltd, spółka wydająca brytyjski Metal Hammer, przechodzi restrukturyzację w ramach sanacji, czyli próby uzdrowienia przedsiębiorstwa przez nowych zarządzających. Tak stawiając sprawę brzmi to nawet łagodnie…

Przyszłość nie wygląda jednak różowo, albowiem próbowano już „każdej opcji, aby zabezpieczyć długofalową przyszłość biznesu”, jednak problemy finansowe okazały się przerastać dawny zarząd. Nowemu z kolei nie udało się znaleźć nabywcy, który zechciałby kontynuować ponad 30-letnią tradycję magazynu. Zmuszony został więc do drastycznego cięcia kosztów – wstrzymano publikację i sprzedaż magazynu oraz zwolniono 73 osoby. Na stanowiskach, ale tylko na krótko, pozostawiono zaledwie 7 ludzi którzy mają asystować nowym administratorom w dalszych działaniach. Jeśli stan ten się utrzyma, może to doprowadzić do całkowitej likwidacji marki po uprzedniej wyprzedaży wszelkich aktywów, z których można zaspokoić wierzycieli.

Tylko w ubiegłym roku względem 2014 r. Team Rock niemal podwoiło  swój dług z £5.9 mln do £11.7 mln, jednocześnie odnotowując kolejny spadek sprzedaży z £7.5 mln do £6.5 mln i zwiększając przy tym wydatki z £9.3 mln do £12.4 mln. Ogółem za ubiegły rok firma poniosła stratę w wys. £8.8 mln (£4.3 mln rok wcześniej).

Ostatni nr magazynu (grudzień 2016):

metal hammer uk grudzień 2016

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *