Bruce Dickinson, który oprócz bycia frontmanem Iron Maiden jest także wykwalifikowanym pilotem, poprowadzi inscenizację pojedynku samolotów z I wojny światowej. Co najważniejsze, odbędzie się ona nad miejscem festiwalu Sonisphere w Knebworth, zaledwie kilka godzin przed wejściem Iron Maiden na scenę. Bruce Dickinson należy do Great War Display Team, grupy pilotów, która poleci replikami samolotów wojskowych dla upamiętnienia działań tych, którzy walczyli i zginęli w wojnie w latach 1914-1918.

W oświadczeniu od Iron Maiden pojawiły się następujące informacje:

Pokaz około godziny 18 zawrze dziewięć samolotów pięciu różnych typów – wszystkie są dokładnymi replikami samolotów wykorzystywanych w walce. Bruce będzie leciał swoim własnym trójpłatem Fokker DR1 – tym samym modelem, którego używał niesławny niemiecki pilot, Manfred von Richthofen, Czerwony Baron.

Dickinson dodaje:

Jestem naprawdę podekscytowany widowiskiem nad Sonisphere – jesteśmy zdeterminowani, by było to dla każdego czymś niezapomnianym. Manewry, które będziemy wykonywać, bazują na faktach z bitew, które odbyły się sto lat temu.

Organizator Sonisphere w Knebworth również wypowiedział się na ten temat:

Wszyscy bardzo się podekscytowaliśmy, kiedy Iron Maiden wysunęli tę propozycję. To będzie prawdziwie wyjątkowe doświadczenie i hołd dla wszystkich w Knebworth. Upewniliśmy się, że w programie festiwalu na 5 lipca znajdzie się miejsce należne temu przedstawieniu.

Bruce_Dickinson_Iron_Maiden

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *