Gitarzysta zespołu Queen, Brian May potwierdził w wywiadzie dla BBC Wales, iż grupa ma zamiar wydać nowy album przed końcem tego roku. Na krążku znajdą się niepublikowane wcześniej nagrania z Freddiem Mercurym w roli wokalisty.

May wraz z perkusistą Queen Rogerem Taylorem dopracowali ostatnio dema z 1983, na których słychać efekty współpracy Mercury’ego z Michaelem Jacksonem. Inne utwory, nad którymi trwają prace, to muzyka stworzona przez Freddiego, Dawida Bowie, Andy’ego Gibba oraz Roda Stewarta.

23 maja w rozmowie dla BBC Wales, May powiedział:

Znaleźliśmy więcej nagrań, na których śpiewa Freddie, a my wszyscy gramy i są według nas bardzo piękne. Efekty pracy nad tymi kawałkami, będzie można usłyszeć przed końcem bieżącego roku. Mamy zamiar wydać album, który najprawdopodobniej nazwiemy „Queen Forever”. Będzie to kompilacja, jednak na krążku znajdą się utwory wcześniej niepublikowane, których nikt nie słyszał. Myślę, że fani bardzo się ucieszą!

May poproszony o opisanie niepublikowanych utworów Mercury’ego dodaje:

Większość z nich pochodzi z lat 80., kiedy pracowaliśmy na pełnych obrotach, dlatego są one bardzo emocjonalne. To wielkie, wielkie ballady i epickie brzmienie. Te nagrania nie mogłyby istnieć, gdybyśmy nie wykonali dużej pracy konserwatorskiej. Musieliśmy zaczynać od zera, ponieważ dysponowaliśmy tylko strzępami materiału. Jednak wyobrażając sobie efekty naszego wysiłku, mógłbym siedzieć tutaj i pozwalać, żeby to wszystko powstawało, dzięki nowej technologii. W dzisiejszych czasach mamy Pro Tools i możemy w nich zrobić prawie wszystko.

Wywiadu można wysłuchać poniżej:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *