Wydany zaledwie parę dni temu teledysk do kawałka ‚The Motherload’ z nowej płyty Mastodona „Once More ‚Round The Sun”, zdążył wywołać już wiele kontrowersji zarówno wśród fanów jak i dziennikarzy muzycznych. W odpowiedzi na zarzuty o „tępy seksizm” jak to określił chociażby Dom Lawson z The Guardian, perkusista zespołu Brann Dailor w wywiadzie dla Pitchfork mówi, by nie traktować teledysku do ‚Motherload’ na poważnie.

Brann Dailor o klipie do ‚The Motherload’:

Ostatnią rzeczą jaką chciałbym robić to być defensywnym, bo nie czuję że powinienem tego bronić. To teledysk i nie powinien on być czymś, co denerwuje ludzi, ponieważ była to rzecz zabawna, naprawdę nie mająca dużego znaczenia. Nie należy go traktować poważnie.

Nie wiem, po prostu nie widzę w nim żadnego seksizmu. Wiem, że są w nim półnagie kobiety trzęsące swoimi pośladkami. Dla niektórych to może być stymulujące, ale dla mnie to po prostu wygląda niesamowicie. Myślę, że dziewczyny były wspaniałe i utalentowane i myślę, że niesamowicie było to obserwować. Uwielbiam też moment, gdy klip zmienia się  po tym kalejdoskopowy efekcie; to wprowadza wideo na zupełnie nowy poziom.

Ale to oczywiście sprawiło, że ludzie zaczęli gadać. Przewidziałem, że to może się zdarzyć, wiesz o co mi chodzi. Wiedziałem, że pojawią się negatywne opinie. Ale my to robimy; jesteśmy tego rodzaju zespołem. Nikt tego jeszcze nie zrobił, a my poszukiwaliśmy czegoś czego jeszcze nikt nie zrobił, bo ciężko o coś takiego w dzisiejszych czasach.

O tym, co zainspirowało Mastodon do teledysku:

Chcieliśmy zrobić coś co jest dziwaczne – coś co zdezorientuje ludzi. Nie próbowaliśmy nabijać się z klipów hip-hopowych. To było jak stąpanie po cienkiej linie, bo nie chciałem, by sprawiało to wrażenie seksistowskiego, więc pomyślałem, że moglibyśmy umieścić te kobiety w centrum sceny, by wyglądały potężnie i by prowadziły ze sobą ten taneczny pojedynek.

I nie sądzę by to co zrobiliśmy, było podążaniem za modą na twerking [rodzaj tańca widoczny na klipie – przyp. red.]. Po prostu chcieliśmy w klipie umieścić coś, co sprawi, że ludzie pomyślą: „To nie powinno tutaj być” albo „Te dwie rzeczy do siebie nie pasują, nie powinny być razem.” Chciałem je ze sobą razem zestawić, bo po prostu możemy tak zrobić.

Brann Dailor o klipie 'Motherload' Mastodona: "Nie należy go traktować poważnie"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *