Pobyt w szpitalu to wyjątkowo przykre przeżycie zwłaszcza, gdy odbywa się on poza granicami rodzinnego kraju, gdzie ludzie posługują się innym językiem niż nasz ojczysty. Boleśnie przekonał się o tym wokalista zespołu Overkill, Bobby ‚Blitz’ Ellsworth, który podczas pobytu w niemieckim szpitalu został przez pomyłkę poinformowany o tym, że pozostało mu 6 miesięcy życia. Oto jak całą sprawę przedstawił sam muzyk w niedawnym wywiadzie dla Rock Sverige:

Odwołałem występ w Hamburgu i wylądowałem w szpitalu z zapaleniem płuc i całym tym gównem. Pamiętam, jak siedziałem w tym niemieckim szpitalu próbując jakoś do siebie dojść, kiedy nagle pojawił się ten gość mówiąc, że zostało mi tylko 6 miesięcy! Przesiedziałem całą noc przekopując swój komputer i zastanawiając się: „Komu wiszę kasę? Kto wisi ją mi?”.

Nie byłem przygotowany na coś takiego, a już na pewno nie spodziewałem się, że tego typu informacja zostanie mi przekazana łamanym angielskim. Tak czy inaczej, następnego dnia przyszła do mnie kobieta, która była tam ordynatorem i powiedziała mi: „O czym ty mówisz? Musisz po prostu zmienić swoje nawyki, bo w przeciwnym wypadku za 6 miesięcy ponownie wylądujesz w szpitalu”.  Ja na to: „K**wa!”.

To wydarzenie zainspirowało powstanie utworu ‚Another Day To Die’, który został napisany przez Blitza podczas 12 godzin w szpitalu kiedy myślał, że zostało mu jedynie pół roku. Jak twierdzi wokalista, jego pobyt w szpitalu miał również swoją pozytywną stronę, ponieważ dzięki niemu rzucił palenie praktycznie natychmiastowo.

Bobby 'Blitz' Ellsworth (Overkill) omyłkowo poinformowany o tym, że zostało mu 6 miesięcy życia

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *