Za nami 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, czyli prawdopodobnie najlepiej wyprodukowanego święta muzyki na świecie. Koncerty, spotkania z artystami, warsztaty i wiele innych wydarzeń zgromadził w Łodzi fanów doskonałego brzmienia. Festiwal rozpoczął się w Klubie Wytwórnia 24 października i trwał 4 dni.

Pierwszy dzień koncertowy otworzyły dwa łódzkie zespoły: Blitzkrieg i Moskwa. Jako pierwszy zagrał zimno-falowy Blitzkrieg , który zadebiutował 27 lat temu i koncertował do 1991 r. Nazywani są również prekursorami rocka gotyckiego w Polsce. Niedawno grupa wznowiła działalność wydając reedycję płyty Holy War i przygotowując materiał na nowy mini album. W Wytwórni zagrali doskonały koncert!

Z kolei Moskwa, prowadzona przez Pawła „Gumę” Gumolę, występuje na punkowej scenie od ponad 30 lat i wciąż ma się doskonale, co było widać i słychać na scenie. Zespół ma na koncie 3 albumy studyjne i kilka płyt oraz kaset demo. Ich najnowsza produkcja XXI wiek miała premierę w tym roku.

Wideo i fotorelacja:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *