W wywiadzie dla nowego wydania magazynu Revolver Ozzy Obsourne, Tony Iommi i Geezer Butler z osobna odpowiedzieli na jedno pytanie stawiane dziś przed wszystkich: czy nagrają razem jeszcze jakiś album po wydanej niedawno i sprzedającej się w rekordowym nakładzie płycie „13”? Oto, co odparli…

Revolver_black_sabbath

Tony Iommi (który, jak twierdzi, ma setki jeszcze niewykorzystanych riffów):

„Nie wiem, czy nie byłoby to rozczarowaniem, gdybyśmy napisali kolejny album. Chciałbym, ale jeszcze o tym właściwie nie rozmawialiśmy, rozumiesz? Nie wiem, czy byłoby to dobrym pomysłem po tym albumie, ponieważ ten tak dobrze sobie poradził. Jestem pewien, że każdy z nas chciałby zrobić nowy. Ale sam nie wiem. Może powinienem pogadać o tym z pozostałymi.”

Geezer Butler:

„Naprawdę o tym nie myślałem. Po prostu cieszę się, że zrobiliśmy ten. To nie może wyglądać tak, że wchodzisz i mówisz, „Cóż, ten był Nr 1, zróbmy więc kolejny album Nr 1.” Chyba będziemy wiedzieli, czy damy radę go zrobić, czy nie damy. Jeśli będziemy musieli się do tego zmuszać, to tego nie zrobimy.”

Ozzy Osbourne:

„Nie chcę mówić, że będzie następny album, bo nie chcę, żebyście mnie pytali za rok, „Co się stało, bo mówiłeś, że zamierzacie zrobić kolejny album?” Zostawiam tę kwestię otwartą. Jestem otwarty na wszystko. Mam 3 solowe albumy do dostarczenia mojej wytwórni

Nadal będziemy robili muzykę. To było niezmiernie fajne zrobić to z Black Sabbath i nie jest mi ani trochę przykro, że się zeszliśmy.

Ktoś powiedział mi jakiś czas temu, „Masz gwiazdę na Hollywood Walk of Fame”. Masz całe to uznanie, czy cokolwiek. Co ci pozostało do osiągnięcia?” Odparłem, „Cóż, nie miałem jeszcze płyty Nr 1 w Ameryce.” Ale teraz mam. Więc, rozumiesz, staram się iść naprzód. Nie wiem. Czas biegnie tak szybko. Po prostu zostawiam drzi otwarte.”

7 Komentarze Black Sabbath: czy nagrają jeszcze jakiś album?

 1. Morgan

  Chyba ze w studio bedzie zestaw respiratorów tak jak na kazdej scenie obecnie. Rozumiem,klasyka dla kogos,ok dawali czadu 50 lat temu ale teraz to juz dziadki i trzeba sie Wam martwic czy zagraja nastepny koncert a nie czy beda w stanie kolejny album wydac. Jestem pewien ze w Polsce nie zagraja.Bum.

  Reply
   1. Morgan

    HARV,ogloszony to nie znaczy ze napewno sie odbedzie. Ozzy ledwo chodzi a na scenie ledwo stoi co da sie zauwazyc na youtube z ostatich koncertów. TRzeba wiedziec kiedy ze sceny ejsc niepokonanym,Oni jednak nie wiedza. I nie to ze ich hejtuje,meczy mnie tylko widok konajacych gwiazd.

    Reply
 2. cliff192

  Smuci mnie ich brak entuzjazmu gdy mówią o wspólnej przyszłości. Chciałbym, by zamiast mówić o otwartych drzwiach, byli już jedną nogą za progiem.

  Reply
 3. zig

  Konających? Ktoś tu chyba ma coś z głową. Kto konający właśnie ogłasza kilkudziesiąt koncertów w najbliższej trasie?

  Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *