Perkusista Black Sabbath, Bill Ward opowiedział o namalowanym przez siebie obrazie „High On A Memory”, który trafi do debiutanckiej kolekcji – „Absence Of Corners”.  Dzieło ma specjalne znaczenie dla bębniarza. Bill mówi:

Kiedy pracuję nad nowymi pomysłami, wiele partii, które grałem, kierowane były przez wygląd i kształt. Odkąd grałem na perkusji we wczesnym dzieciństwie, widziałem dźwięk. Kiedy pisałem, miałem przed sobą obraz a nawet i kolor.

Nigdy nie słyszałem nut basowych. Ja je czułem. Czarne nuty na keyboardzie były dla mnie mroczne i przedstawiały smutne emocje. Te przykłady są proste, naturalne, dziecinne zastosowania zostały ze mną.

Kiedy SceneFour przybyli do mnie z propozycją zrobienia tego projektu, brzmiało to jak przygodowa progresja. Cieszę się, że ekspresja z mojej głowy będzie przeniesiona na płótno.

SceneFour pracuje z muzycznymi wizjonerami (Chuck DBootsy CollinsPage Hamilton). Kolekcja Warda przedstawia 18 różnych prac o różnorodnych wymiarach (od 30″ x 18″ do 85″ x 30″).

Bill stwierdził również, że zmienił podejście w sprawie odrodzenia się Black Sabbath. Poszli oni podobno w innym kierunku, niż zamierzali na początku. 11 listopada 2011 roku był z zespołem, lecz wycofał się niedługo potem.

Billa Warda zastąpił Brad Wilk – perkusista Rage Against the Machine. 

http://www.youtube.com/watch?v=LQjVGxGonoY 

billwardhighart_638

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *