O Billu Wardzie wspominaliśmy niedawno przy okazji zaprezentowanego przez niego obrazu. Tym razem legendarny perkusista Black Sabbath opublikował na swoim Facebooku wiadomość, w której opisuje swój stan zdrowia oraz zaprasza do słuchania jego audycji radiowej, którą wznowi już w sobotę (15 luty):

Cześć wszystkim.
Mam nadzieję, że macie się dobrze. Rozpoczynam ponownie audycję w sobotę (chodzi o comiesięczną audycję „Rock 50”, nadawanej w stacji WPMD z Kalifornii –przyp. red.)

Jak pewnie wielu z was wie, przez pewien czas byłem w szpitalu (nasza ostatnia audycja była nadana w sierpniu 2013r.). Miałem końcową operację 7 stycznia 2014r., i jestem zadowolony mogąc powiedzieć, że zakończyła się ona powodzeniem. Wracam do zdrowia powoli i pewnie. 18 września pomyślałem, że wykorzystam czas wolny i przeprowadzę operację prawego ramienia. 4 dni po tej operacji, pojawiło się u mnie zapalenie uchyłków z przedziurawieniem (choroba jelita cienkiego lub grubego- przyp. red.). Wspomniałem operację ramienia, ponieważ około dwóch tygodni temu, rozpoczęliśmy w końcu jego rehabilitację. Zajmie to około 6 tygodni zanim zamrożone stawy będą mogły pracować ponownie. Mam nadzieję zagrać na perkusji w połowie marca 2014r. Chcę zacząć od sesji z kwartetem jazzowym, czymś lżejszym, zanim zacznę trzaskać ponownie.

23 stycznia 2014r. otrzymałem nagrodę „Lifetime Achievement” na NAMM Bonzo Bash (impreza, podczas której upamiętniono dziedzictwo perkusisty Led Zeppelin, Jasona Bonhama – przyp. red.). Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy doprowadzili do tego, że otrzymałem to wyróżnienie. Specjalne podziękowania dla wszystkich perkusistów, którzy stawili się na imprezę, było wspaniale znaleźć się pośród rodzin i fanów, oraz tak wielu zabójczych perkusistów. Moje serce jest zarówno wśród uczniów, jak i weteranów.

Tego roku w naszej audycji zamierzam opisać kilku z moich ulubionych perkusistów. Pokażemy to co najlepsze w metalu, ale mamy też zamiar skupić się na tym, aby zaskoczyć słuchaczy nagraniami różnych perkusistów, bardziej lub mniej znanych. Staram się znaleźć rzadkie jammy, solówki perkusyjne – pojawią się perkusiści na przestrzeni różnych lat.

Pierwszym perkusistą, na którym się skupimy, będzie niesamowity Dave Lombardo. Dave jest zupełnie olśniewający, a jego muzyka będzie warta posłuchania. Mam również nadzieję przedstawić kilka nagrań ze wczesnego Zeppelin z jedynym i wyjątkowym Johnem Bonhamem. Metallica, Motorhead i Phil Anselmo będą też grani. Właśnie zdobyłem ,,Light Up and Live” Harsh Tome, mam nadzieję, że znajdę tam coś fajnego to zagrania. (…)

To bardzo radosne, powrócić znów do życia! Słuchajcie audycji, jeśli możecie.
Bądźcie bezpieczni. Bądźcie silni.
-Bill

Bill Ward o swoich ostatnich przejściach, powrocie za perkusję i wznowieniu swojej audycji radiowej

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *