Gitarzysta Mastodon jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. O ile nie największym. Ma cały pokój wypełniony gadżetami z tej kosmicznej sagi. W przyszłości zamierza także przekształcić piwnicę w jaskinię Gwiezdnych Wojen, aby pomieścić wciąż rosnącą kolekcję. Warto także wspomnieć, że ma całkiem sporo tatuaży nawiązujących do sagi i stormtrooperów.

Bill jest nie tylko fanem Gwiezdnych Wojen, ale także świetnym ojcem. Temat LARP (live action role playing, czyli przebieranie się i odgrywanie scen z książek, komiksów i filmów fantasy) wypłynął ostatnio w wywiadzie dla Rolling Stone w kontekście nowego teledysku zespołu do utworu ‚High Road’.

Wasz teledysk do ‚High Road’  zawiera wiele nawiązań do LARP. Uprawiacie czasami LARP?
Nie wiem co reszta chłopaków robi w swoim wolnym czasie, ale ja mam kostium Dartha Vadera z mieczem świetlnym, który czasami zakładam. Kilkoro moich dzieci chodzi do szkoły. Lubie zaskakiwać je i innych uczniów przychodząc w tym przebraniu do szkoły. Mówię im wtedy, że powinny chodzić na lekcje i słuchać nauczycieli. Nie wiem, czy to się liczy, ale jak na razie mam takie doświadczenia w LARPie.

Czy Darth Vader jest dobrym wzorcem dla dzieci?
Prawdopodobnie nie dla starszych, ponieważ jest zły, ale nie sądzę by małe dzieci patrzyły na jakiekolwiek postacie w kategoriach „dobry”, czy „zły”. Nie wiedzą nic jeszcze o źle jaki reprezentuje jego osoba. Wiedzą za to, jakie jest dobre, czy złe zachowanie, ale wszystkie sądzą, że Darth Vader jest naprawdę super.

Bill Kelliher (Mastodon) w przebraniu Dartha Vadera namawia dzieci do pozostania w szkole

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *