Białoruska elektro-rock-metalowa formacja WEESP powraca z singlem zapowiadającym nową płytę. 24 grudnia zespół opublikował klip do utworu „Illumination” promujący album „Black Sails”, którego premiera odbędzie się na początku 2018 roku.

Jak informuje zespół:

Rozpoczynamy naszą podróż pod czarnymi żaglami nadchodzącego albumu „Black Sails” od singla „Illumination”, ponieważ idealnie oddaje on bzmienie i przesłanie całego albumu. Jeśli kiedykolwiek poczułeś się źle zrozumiany przez społeczeństwo, zostałeś nazwany dziwakiem lub po prostu poczułeś się wściekły na otaczający cię i nierozumiejący świat, jesteś mile widziany na pokładzie. Jesteśmy pewni, że mamy wiele wspólnego, więc dołącz do nas i przeżyj wspaniałą podróż pełną wolności, marzeń i wiary.

„Black Sails” ma ukazać się na początku 2018 roku. Przed premierą Weesp na pewno zaprezentuje jeszcze jeden singiel.

Zespół Weesp powstał w Mińsku na Białorusi w 2008 roku. Twarde, ciężkie brzmienie w połączeniu z najnowocześniejszymi trendami w elektronice i niezwykle ekspresyjnym wokalem szybko przysporzyły formacji mnóstwa słuchaczy w całej Europie. Zespół wydał dotychczas pięć singli, trzy EP-ki oraz dwa albumy – ostatni zatytułowany „The Void” pojawił się na rynku pod koniec 2015 roku.

Płyta „The Void” promowana była przez zespół cyklem koncertów w Europie w latach 2016 – 2017, w tym w Polsce. Po wydaniu najnowszej płyty, zespół zapowiada koncertowy powrót do naszego kraju.

 

 

 

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *