Polscy metalowcy opublikowali za pośrednictwem Youtube’a i Facebooka klip do pochodzącego z „The Satanist” utworu ‚Messe Noire’. Oto co możemy przeczytać we wpisie lidera zespołu, Nergala:

Premiera teledysku „Messe Noire” w reżyserii Zeva Deansa! Zev zaproponował bardzo ciemną i surrealistyczną wizję dla tego utworu. Dodatkowo, kostiumy użyte w teledysku zostały przygotowane przez kanadyjską projektantkę mody radykalnej – Sharon Toxic [tworzy także koncertowe stroje zespołu, red.]. Kombinacja tych wszystkich elementów złożyła się na obraz, który od dziś możecie oglądać na swoich ekranach.

Na temat wideo wypowiedział się sam reżyser:

Historia upadku Lucyfera, a następnie jego buntowniczego odrodzenia, przypomina mi osobistą walkę, jaką odbył Nergal w ostatnich latach. Tak, jak Lucyfer, Behemoth przetrwał ciężkie dla siebie czasy i powrócił mocniejszy niż kiedykolwiek! Przy teledysku „Messe Noire” miałem szczęście pracować z jednymi z najbardziej utalentowanych artystów w gatunku. Sukces tego projektu zawdzięczam OFIERZE jaką Sharon oraz reszta ekipy złożyła przy tym teledysku.

Nergal podsumował premierę:

Wybór Zeva Deansa był pomysłem naszego perkusisty, Inferno. Pokazał mi teledysk PORTAL, który mnie dosłownie znokautował! Od długiego czasu staramy się artystycznie eksplorować nowe tereny i możliwie jak najczęściej opuszczać naszą strefę komfortu. „The Satanist” to właśnie TA płyta, która rzuca nam wyzwania na tak wielu płaszczyznach… i dziś jesteśmy tutaj – odkrywając nowe obszary z producentem, który jest genialnym wizjonerem i artystą! Teledysk „Messe Noire” to na pewno nowa jakość w naszej sztuce, która dzięki niej staje się jeszcze bardziej transcendentna… jestem dumny!

Oprócz wideo, w oficjalnym sklepie Behemoth można zakupić także nową koszulkę oraz plakat „Messe Noire”.

www.youtube.com/watch?v=6eq2wgakP5Y&feature=youtu.be

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *