W wywiadzie dla RockSverige Nergal potwierdził plotkę mówiącą, że Behemoth pracuje nad muzyką dla sztuki teatralnej, choć nie do końca może jeszcze mówić o detalach:

Naprawdę nie chcę zbyt wiele o tym mówić, dopóki nie będzie można powiedzieć konkretów. Dzieje się to i owo, ale nie mogę wchodzić w szczegóły. To będzie dość duże przedsięwzięcie. To poważna sprawa z udziałem poważnych nazwisk i kryje się za tym dość mroczna opowieść, którą zna cały świat, bo to klasyka. Poproszono nas, byśmy stworzyli nieco muzyki na potrzeby tej sztuki i staramy się tego dokonać. Nagraliśmy już coś, ale jest zbyt wcześniej, by oficjalnie mówić publicznie o detalach.

Zapytany o to, czy są już plany co do nowego albumu Behemotha, Adam odparł:

Niespecjalnie, ale mogę powiedzieć, że gdy byliśmy w studio zabawiając się pomysłami do tego teatralnego projektu, to niejako odpaliło moją kreatywność i myślę, że wejdę w tryb pisania wcześniej niż się spodziewałem. Jest nadal zbyt wcześnie, ale myślę, że chcę zacząć pracę w 2016 r. i myślę, że byłoby bardzo mądrze i dobrze wydać nowy album w 2017 r.

nergal 2015

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *