W wywiadzie dla PlanetMosh TV (wideo poniżej) Orion zapytany został o plany Behemoth na najbliższe miesiące i 2017 r.. W skrócie: po krótkich wakacjach w tym roku na 2017 r. planowany jest nowy album, są już pierwsze pomysły, ale zespół zamierza przede wszystkim upewnić się, że wszystko będzie jak trzeba, niezależnie od tego, ile to ostatecznie zajmie:

Jesteśmy bardzo zajęci trasą „The Satanist” od blisko 3 lat i czujemy, że ten cykl dobiega końca. Weźmiemy więc nieco wolnego, ale w tym czasie najpewniej będziemy odbywać próby i pracować nad nowym materiałem. Więc nie będzie to prawdziwy urlop. Ale myślimy o zrobieniu sobie wakacji, każdy z nas osobno tu i tam. Przyszły rok natomiast prawdopodobnie upłynie pod znakiem pisania i pewnie też nagrywania. Zagramy na kilku festiwalach latem 2017 r., ale tylko na kilku.

(…)

Myślę, że w 2017 r. będziemy mieli album. Tzn. nigdy nie wiadomo. Zaczęliśmy jamować, pracować nad riffami, utworami, pomysłami, ale nadal o tym jeszcze rozmawiamy. To zajmie… W naszym wypadku długi, długi czas, potrzeba długiego procesu, by do czegoś doszło i nie wstyd nam przyznać, że całość może zająć miesiące, pół roku, albo rok. Jesteśmy jednym z tych zespołów, które nie potrafią zrobić tego w 2 miesiące. Po prostu nie potrafimy. Niektórzy są w tym od nas lepsi. My tak nie umiemy. Planujemy zatem wydać nowy album w przyszłym roku. Taki jest plan. Zobaczymy, co się stanie.

Właśnie dlatego premiera „The Satanist” była przesuwana tak mocno. Bo miksowaliśmy album i pod sam koniec zdecydowaliśmy, że musimy zmiksować go od nowa. Mieliśmy zaplanowane trasy, mieliśmy datę premiery… Odwołaliśmy wszystko, bo znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie byliśmy całkowicie zadowoleni z tego, co mieliśmy. Znaleźliśmy więc innego producenta i zaczęliśmy całą pracę od nowa. Wiec owszem, jesteśmy tego typu ludźmi – pracujemy nad czyms dopóki nie jesteśmy zadowoleni z efektu.

orion behemoth

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *