AC/DC oficjalnie potwierdziło, że trasa promująca „Rock or Bust” zostanie wznowiona w maju – z Axlem Rose zastępującym Briana Johnsona na wokalu. Axla będzie więc można zobaczyć i usłyszeć na całej trasie w Europie oraz 10 przesuniętych koncertach w USA. W oświadczeniu zespołu czytamy:

„AC/DC pragnie podziękować Brianowi za poświęcenie dla zespołu w ostatnich latach. Życzymy mu powodzenia w związku z jego problemami ze słuchem oraz w przyszłych przedsięwzięciach. Jakkolwiek mocno chcielibyśmy, by ta trasa zakończyła się tak, jak zaczęła, rozumiemy, szanujemy i wspieramy decyzję Briana, by zaprzestać koncertowania i ratować swój słuch.”

Brian Johnson pozostaje więc członkiem zespołu, przynajmniej na razie, Axl natomiast stał się tzw. „touring member”, który zastąpi go na żywo. Europejska trasa rozpocznie się 7 maja w Lizbonie, a zakończy 12 czerwca w duńskim Aarhus. Wtedy Axl wróci do USA, by razem z Guns N’ Roses kontynuować trasę „Not In This Lifetime”. Daty pozostałych 10 amerykańskich koncertów AC/DC nie zostały jeszcze ustalone.

A jak to zabrzmi? Sprawdźcie sami. Angus Young dołączył do Guns N’ Roses w trakcie występu na festiwalu Coachella i razem wykonali „Whole Lotta Rosie”:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *