Frontman grupy Guns n’ Roses, Axl Rose został umieszczony na liście największych wokalistów świata, sporządzonej przez ConcertHotels.com. Muzyk zajął pierwsze miejsce w rankingu, według którego jego głos obejmuje prawie sześć oktaw.

Po opublikowaniu listy, portal Vintage Vinyl News zauważył, że została ona sporządzona na podstawie rankingu „100 najlepszych wokalistów” według magazynu Rolling Stone. Po włączeniu do rywalizacji pozostałych muzyków, pierwsze miejsce przypadło Mike’owi Pattonowi z Faith No More, który dysponuje ponad sześcioma oktawami.

Mimo to Axl Rose i tak był zaszczycony tym wyróżnieniem:

Dziękuję wszystkim fanom oraz mediom za reakcję na ten artykuł. Cóż mogę powiedzieć. Oryginalny tekst mówił przede wszystkim o profesjonalnych możliwościach wokalnych i na tej podstawie wybrano grupę „Największych wokalistów świata”. Bardzo mi pochlebia, że zostałem umieszczony na liście w takim znakomitym gronie. Gdybym sam miał wybrać najlepszych wokalistów na świecie, powiedziałbym przede wszystkim, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po pierwsze jest to opinia bardzo subiektywna, a po drugie jestem skupiony głównie na wokalistach rockowych. Uwielbiam Freddiego Mercury’ego, Elvisa Presley’a, Paula McCartney’a, Dana McCafferty’ego, Janice Joplin, Michaela Jacksona, Eltona Johna, Rogera Daltrey’a, Dona Henley’a, Jeffa Lynne’a, Johnny’ego Casha, Franka Sinatrę, Jimmy’ego Scotta, Etta Jamesa, Fionę Apple, Chrissie Hynde, Steviego Wondera, Jamesa Browna i wielu innych wokalistów, których wolałbym słuchać w każdej chwili bardziej niż siebie!
Axl Rose jest zaszczycony umieszczeniem go na liście największych wokalistów świata

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *