Ostatnio mediami wstrząsnęło zdarzenie, które miało miejsce w ogrodzie zoologicznym w Danii. Dokonano tam zabójstwa dwuletniej żyrafy, której szczątki na oczach odwiedzających zostały rzucone na pożarcie lwom.

Swojego oburzenia w tej sprawie nie ukrywał Axl Rose – wokalista grupy Guns N’ Roses. Jego pierwszą reakcją był żartobliwy wpis na twitterze:

Właśnie zajadam się lwią częścią (żart słowny: lion’s share) smakowitej kanapki z małej żyrafki! Mmmmmm! Co jeszcze wymyślą ci szaleni Duńczycy!

Następnie, już poważniej dodał:

Powiedzmy sobie szczerze… Duńczycy zabili dwuletnią żyrafę, posiekali ją i nakarmili nią lwy – rzekomo na oczach dzieci – w celu uniknięcia chowu wsobnego, zamiast znaleźć zwierzęciu inne miejsce do życia. Może to duży problem w Danii, nie wiem, ale nie rozumiem jak takie zachowanie może odstraszać od siebie rodzeństwo czy innych członków duńskiej rodziny żyraf.

17 lutego Axl postanowił napisać list otwarty, zatytułowany „Marius”, w którym ubolewa nad zabiciem zdrowego zwierzęcia, podkreśla okrucieństwo i sposób w jaki dokonano mordu. Nie może pogodzić się z tym, że egzekucja przybrała formę spektaklu, a specjaliści i władze ZOO zamiast wyrazić skruchę, obojętnie i chłodno wypowiadali się o zaistniałej sytuacji.Axl Rose wystosował list otwarty w sprawie zabójstwa duńskiej żyrafy

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *