Jo Schüftan z portalu Horns Up Rocks! przeprowadził ostatnio wywiad z Tomasem Lindbergiem, w którym wokalista At The Gates przyznał, że podczas powstawania nowego albumu panowała „pozytywna i kreatywna atmosfera” oraz wytłumaczył skąd wziął się pomysł na tytuł 5. krążka kapeli. „At War With Reality” z którego tytułowy kawałek mieliśmy okazję ostatnio usłyszeć, będzie pierwszym po 19. latach przerwy nagraniem studyjnym szwedzkiego zespołu i usłyszymy go w całości już 27 października 2014 roku. Najciekawsze fragmenty wywiadu tłumaczymy poniżej.

Tomas Lindberg o powstawaniu i nagrywaniu „At War With Reality”:

Byliśmy przy tym albumie bardzo skrupulatni. Jeżeli chodzi o proces pisania to przeszedł on przez tysiące różnych filtrów, nim przyznaliśmy, że faktycznie go zakończyliśmy. Ale wiesz, sposób w jaki to zrobiliśmy – w sensie, że nie ogłosiliśmy, iż pracujemy nad nowym materiałem do czasu, aż go zamknęliśmy – sprawia, że tak naprawdę pisaliśmy potajemnie, dzięki czemu nie przejmowaliśmy się co ludzie mogliby sobie o tym pomyśleć i w jaki sposób na to zareagować. Mieliśmy zatem pomysł, by cokolwiek się nie zdarzyło, spróbować przedstawić wszystko to co mamy w głowach, ale także t,o co mogłoby być potencjalnie odrzucone.

Wiec będzie się to znacznie różniło od wcześniejszego materiału – wszyscy będą musieli zaakceptować całość nagrania. Ale jeżeli jesteś otoczony pozytywną, kreatywną atmosferą w której każdy jest skłonny do poświęcenia swoich ulubionych partii czy czegokolwiek innego by osiągnąć najlepszy możliwy kompromis, to można stworzyć wielki album, jeżeli poświęcisz mu trochę czasu. I tutaj właśnie pojawia się słowo dojrzałość. Gdy mieliśmy po 20 lat to albo robiłeś coś po naszemu albo wypadałeś, podczas gdy teraz najważniejszym dla mnie jest, by raczej inni byli szczęśliwsi ode mnie. Teraz panuje zupełnie inna aura.

O tytule „At War With Reality:

Tak naprawdę to stary tytuł, z którym Martin [Larsson, gitarzysta At The Gates – przyp. red.] wygłupiał się w latach 90. I kiedy pojawił się pomysł nagrania albumu i zacząłem pisać do niego tekst, przypomniałem sobie o nim i stwierdziłem, że może być dobrym punktem zaczepienia przy tworzeniu nowego krążka. Dlatego go użyliśmy.

Całą rozmowę z artystą może cie zobaczyć poniżej.

www.youtube.com/watch?v=zIoo0N99F-c

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *