W sobotę (11 października) łódzki Magnetofon odwiedziła Armia – jeden z najciekawszych i najważniejszych zespołów rockowych w Polsce.

Armia uznawana jest za prekursora muzyki punkowej w naszym kraju. Punkowe zacięcie łączyli zawsze ze skłonnością do eksperymentowania, stąd w ich twórczości można znaleźć także elementy hardcore’u, reggae, jazzu, a nawet rocka symfonicznego. Wymieniany był też jako jeden z czołowych zespołów sceny niezależnej lat 80. XX w. Na początku lat 90., na fali popularności mocniejszych odmian rocka, odniósł sukces również na szerszej scenie muzycznej, zwłaszcza dzięki wydaniu płyty Legenda. Jak
dotąd nagrali dwanaście pełnych albumów, ostatni („Toń”) w 2015 r.

Armia pod wodzą „Budzy” Budzyńskiego ma się dobrze i jest w świetnej formie. W ponad godzinnym koncercie usłyszeliśmy przekrój przebojów zespołu, a kultowe hity były śpiewana wraz z publicznością. Koncert zakończył się bisem i na pewno na długo zapadnie w pamięci fanów.

Jako support wystąpili Cold Meat Party – instrumentalne trio, które bardzo ciepło zostało przyjęte przez publiczność.

Wideo i fotorelacja:

1 Comment Armia: zobacz wideo i fotorelację z występu w Łodzi [11.10.19]

  1. szrawa

    Jeżeli Armia jest w świetnej formie, to dlaczego nie koncertuje? Żadnej trasy (i to od wielu lat). Pojedyncze koncerty na końcu świata (Łódź jest wyjątkiem, oby nie jedynym).

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *