Niedawno na swoim Facebooku Arch Enemy opublikowało wiadomość o nowym gitarzyście, który zasili szeregi grupy. Zespół napisał:

Metalowa ikona, Arch Enemy, z dumną ogłasza, że legendarny gitarzysta Jeff Loomis (znany m.in. z Nevermore – przyp. red.) zasili szeregi zespołu podczas nadchodzącej europejskiej trasy, która rozpocznie się 26 listopada. Jeff będzie też występował na przyszłych trasach w 2015 roku.

Jeff, oprócz licznych albumów, które wydał z Nevermore, ma na koncie sporo innych projektów, działalność solową i wiele gościnnych występów. Loomis zastąpi gitarzystę Nicka Cordle, który dołączył do zespołu 2 lata temu i nagrał z nim ostatni album, ,,War Eternal”. Nick skomentował odejście z zespołu na swoim fanpage’u. Z jego słów wynika, że rozejście nie przebiegło w złej atmosferze:

Jeśli chodzi o ,,War Eternal”, to myślę, że napisaliśmy razem krążek, który przetrwa próbę czasu. Życzę im wszystkiego dobrego w przyszłości.

Z kolei sam Loomis tak zareagował na swoje dołączenie do Arch Enemy:

Jestem bardzo podekscytowany możliwością grania z Arch Enemy. Pozostawaliśmy z Michaelem Amottem (gitarzystą i założycielem zespołu – przyp. red.) w kontakcie od czasu, gdy razem koncertowaliśmy, gdy jeszcze występowałem w Nevermore. Nie podziwiam jedynie jego gry na gitarze i zdolności do pisania utworów, ale postrzegam go też jako bliskiego przyjaciela. Możliwość dzielenia sceny z Michaelem, Sharlee, Danielem i Alissą jest czymś, czego nie mogę się doczekać. Rok 2015 będzie świetnym rokiem. Do zobaczenia w trasie!

Arch Enemy: Do zespołu dołącza gitarzysta Jeff Loomis

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *