Jedyny jak do tej pory materiał Antiflesh, demko zgrabnie zatytułowane „In Peccatis Nostris In Sanguine”, trafiło do mnie w jak najbardziej słuszny sposób. Otóż pewnego dnia, nazajutrz po imprezie, na której wyżej wymieniony zespół grał, po prostu obudziłam się z nim w plecaku. Na wypadek, gdybym obiecywała, że je zrecenzuję, niniejszym przepraszam za obsuwę (chociaż znając siebie po pijaku, prawdopodobnie przysięgałam, że nigdy w życiu). Żeby bronić resztek hehe godności wspomnę, iż demo to, mimo, że wyszło pod koniec 2014, wylądowało w moich zbiorach dopiero w drugiej połowie 2017. Warto być na czasie.

Abstrahując od anegdotycznego wstępu: dostajemy tu estetycznie, acz minimalistycznie wydaną dwuutworową płytkę, zawierającą podejście wrocławian do black metalu po linii Mayhem z okresu „De Mysteriis Dom Sathanas”. I w sumie na tym możnaby zakończyć tę recenzję – ot, kolejne podejście do tematyki Norwegia – worship. Tak jednak robić nie wypada, wysilę się więc na rozwinięcie. Oczywistym jest, że to wydawnictwo nie zastąpi klasyków w niczyim odtwarzaczu, jednak znać u Panów potencjał – odwzorowanie klimatu panującego na sztandarowych pozycjach z kraju fiordów wyszło im całkiem nieźle. Skrzeczący wokal, wielokrotne zmiany tempa, od powolnego i posępnego do szybkich, dobrych do podscenicznych szaleństw, chłodne brzmienie… wszystko tu jest. Chętnie bym sie dowiedziała, jak wychodzi im granie przy większej ilości własnego wkładu w muzyczne pomysły – ponoć debiutancki album już w drodze, więc może będzie okazja.

Kto może się ucieszyć z przesłuchania niniejszej pozycji, jest całkiem klarownym – fani drugiej fali black metalu mogą zacierać łapki z radości. Cała reszta prawdopodobnie nic nie straci na nieobecności tego materiału w swoim życiu. Mam szczerą nadzieję, że nie będzie tego można już powiedzieć o kolejnych krokach tejże hordy na naszej, jakże wesołej, scenie.

Ocena: 6/10

Tracklista:

  1. I’m the Sin
  2. Fog

 

 

X.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *