Anthrax ogłosił, że dołącza do plejady zespołów, które posiadają piwo własnej marki, choć stało się to nieco przypadkowo. Zespół chciał to zrobić, ale nie zrobił wiele w tym kierunku. Gdy jednak właściciel jednego z barów usłyszał od nich o tym, skontaktował się z właścicielem nowojorskiego, rzemieślniczego browaru Butternuts Beer & Ale Brewery, który od dawna był fanem Anthrax, a ten złożył zespołowi propozycję. Jak mówi Scott Ian:

Chciałem, byśmy mieli swoje piwo już od dawna, trzeba było jednak znaleźć odpowiednich ludzi, by to urzeczywistnić. Jestem fanem Butternuts, zwłaszcza ich Porkslap Pale Ale, i kiedy dowiedziałem się, że Chuck był zainteresowany współpracą z nami, od razu się zgodziłem.

Jak dodaje Charlie Benante, ważne było uwzględnienie indywidualnych gustów członków zespołu, a także zadbanie, by trunek nie zostawiał poczucia ciężkości i by dobrze łączył się z burgerem. Wzięto pod uwagę również opinie fanów, którzy mieli okazję we wrześniu spróbować testowej partii. Finalnie „Wardance” Pale Ale o mocy 5,5% w puszkach otrzymamy 27 marca. A raczej otrzymają – Nowojorczycy, a z czasem reszta USA – bo wzmianki o dystrybucji w Europie brak.

anthrax wardance beer piwo pale ale

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *