Anthrax ogłosił, że wyda nowe DVD koncertowe we wrześniu tego roku. Wydawnictwo zatytułowane ,,Chile on Hell” będzie dokumentowało występ zespołu z 10 maja 2013 r. w Teatro Caupolican w Santiago, Chile. Trailer możecie obejrzeć poniżej.

Portal Loudwire zadał gitarzyście Anthraxu, Scottowi Ianowi, kilka pytań związanych z nadchodzącym DVD. Najciekawsze z nich tłumaczymy poniżej.

Co uczyniło koncert, który zagraliście wtedy w Chile na tyle wyjątkowym, że wypuszczacie go na DVD?

Zaczynając, nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądał nasz występ. Nigdy nie wiesz, jak będzie – dlatego właśnie nagrywasz tego typu materiały na DVD. Jedyną rzeczą, którą mieliśmy zagwarantowaną, to wspaniała publika- z tego powodu zrobiliśmy to w Chile. To sedno całej sprawy, kilka ostatnich razy, gdy graliśmy w Santiago, publiczność była niesamowita! W pewnym momencie pomyśleliśmy, że jeśli zrobimy DVD dokumentujące cykl ,,Worship Music”, to nagramy materiał właśnie w Chile.

Patrząc wstecz, to nie wydaliśmy zbyt wiele DVD i nagrań koncertów. Wypuściliśmy jedno w 1987, potem ,,Live Noise” we wczesnych latach 90′ i jedno DVD z trasy po reaktywacji z 2005, 2006 roku. Będzie to więc 4. raz, kiedy robimy coś takiego i jest to z pewnością najlepsza okazja, żeby zobaczyć nas na żywo. Oczywiście, nic nigdy nie zastąpi przyjścia na koncert i bycia częścią tego doświadczenia, ale gdy siedzisz w swoim pokoju, oglądając nas z nawalającymi głośnikami, to jest to najbardziej intymna rzecz, jaką możesz dostać. Energia została uchwycona przez kamery i mikrofony. Jestem z tego szczęśliwy. Uważam, że to nagranie w pełni prezentuje to, jacy jesteśmy na żywo.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *